MHP SEÇİM İÇİN START VERDİ

admin

Bir süre önce İl Başkanının görevden alınması, partinin Edirne faaliyetlerini durması ile zor günler yaşayan MHP.
Genel Merkezce İl Başkanlığına Gürsel Şimşek’in getirilip parti faaliyetlerine başlaması ile mahalli seçim startını başlattı.
Eski Milletvekili adayı ve il başkanı olan, şu an MHP Edirne İl Başkanı Şimşek, mahalli seçimler konusunda çok iddialı konuşuyor.
İl Başkanı, bugün ülkenin partilerine her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu, gelişen politik olaylar sonucu Türkiye’nin bölünme tehlikesi ile yüz yüze kalabileceği iddiasında. Buna MHP olarak karşı ve kararlı tavırlarını sürdürme azminde olduklarını, bugün İktidar partisinin medya kanalı ile halka yanlışları doğru gibi yutturmaya çalıştığını ifade etti.
İl Başkanı Şimşek Kadınlarla yapılan toplantıda da partisinin güçlenmesinde bayanlara büyük görevler düştüğünü MHP’li bayanların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu görevi üstün başarı ile yürüteceklerine inancının tam olduğunu belirtti.
Buradaki toplantıda gördüğüm kadarı ile MHP mahalli seçimler için bugünden start vermiş. Bundan sonra tüm partililer gece gündüz demeden halkın arasına girerek bire bir politika yapacaklar.
MHP İl Başkanı Edirne’de belediye hizmetlerinin de yeterli olmadığı görüşünde. Halkın belediyeye karşı şikayetleri bitmek bilmiyor. Şimşek” her şeyi bir yana bir yana bırakacağız. partililerimiz bugünden itibaren yeni bir şevkle azimle mahalli seçimlere hazırlanıyor bundan böyle bize dur durak yok.
İktidar partisi halkın yararına olabilecek hiçbir sözünü tutmadı. Bugüne kadar ne söz verdi ise tamamen aksini yaptı. Halkımız bu iktidardan en kası sürede kurtulmalı bunun ilk basamağı mahalli seçimlerde olacak.
Bu iktidar zamanında çevremizde komşularımızın tamamı ile kavgalı duruma geldik. Bir de terör belası ile başımız iyice derde giriyor. Terörle mücadele etmemiz gerektiği halde bugün teröristlerle müzakere ediyor olmamız bizleri ülkemizin geleceği açısından endişeye düşürüyor.
Bu olumsuz gidişe set çekecek tek parti MHP’dir. Bunu her yerde her platformda halkımıza anlatacağız. Yılmadan usanmadan halkımızın başımıza ne çorap örülmek istendiğini söyleyeceğiz.
Teröristlere kucak açanları ve bu duruma göz yumanları kamuoyunda teşhir edeceğiz” diye yapacağı çalışmaları özetleyen MHP il Başkanı bunda iddialı görünüyor. Önümüzdeki günlerde bu konuda ne kadar başarılı olacaklar göreceğiz.
MHP’nin iç sorunlarını çözerek, daha aktif siyasete katılması ile Edirne’de siyasetin nabzı daha çok atacak, gündem hareketlenecek gibi görünüyor.
Son yıllarda izlenen iç ve dış politikadaki aksaklıklar, bu partimize çok miktarda siyaset gündemi yaratıyor. Bunlar MHP’nin olmazsa olmaz ilkeleri arasında yer alıyor. Bunları halka yeterince duyurduğu zaman MHP’liler partilerinin daha da güçleneceğini, kendi tabanları dışında, diğer kesimlerden de oy alabileceklerine, insanların milli bütünlüğü zedeleyebilecek sorunlarda parti inancını bir yana koyup bu görüşleri savunan siyasi partilere destek vereceği, partilerinin bu konuda en şanslı parti olduğu kanısındalar.
Diğer partiler MHP’yi “seçimlerde iddialı olamaz, arkasında yeterli halk desteği yok” gibi iddiaya hiçbir zaman kapılmasın.
Türkiye’de gelişen siyasi tablonun halkı yeni siyasi arayışlara iteceği kaçınılmaz.
Kendi partilerinde güvenini kaybeden insanlar farklı görüşte olsalar da ülkenin yararına politika izlediğine inandığı siyasi partilere geçici de olsa destek verebilir.
Geçmiş yıllarda yapılan seçimlerde bunun canlı örneklerini gördük. Bir seçim öncesi tarafı olduğu partiye destek verip daha sonraki seçimde bunun tamamen aksi partiye oy verdiği politikada farklı bir durum ortaya çıktığına şahit olduk. Bu seçimde de böyle bir tablo ile karşılaşırsak şaşırmamak gerekir. Köşemi Neyzen Tevfik’in satırları ile noktalamak istiyorum.
************************************
Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler.
Kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus dediler.
Künyeni almak için partiye ettim telefon.
Bizlerde kaydı yok, şimdi o mebus dediler
Neyzen TEVFİK

 177 total views,  2 views today

Next Post

MHP İl Yönetimi Kadınları Seçime Hazırlanıyor

MHP İl Başkanı Margi otelde bayan üyelerle bir istişare toplantısı yaptı. Burada toplantı ile ilgili olarak açıklama yapan İl Başkanı Gürsel şimşek şunları kaydetti” MHP Edirne İl Teşkilatı, bilindiği gibi, 14 Şubatta yeniden yapılandırıldı. Bu kapsamda MHP Türkiye’nin kötü gidişine dur demek için her yönde çalışkan, fedakâr kadroları göreve getirmeye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp