MHP’de Yeni Yönetim Görev Başında

admin

Milliyetçi Hareket Partisi’nde olağan kurultayda, Genel Başkan Devlet Bahçeli yerine muhalefetten bir adayı destekleyen mevcut yönetimin görevden alınmasının ardından Gürsel Şimşek başkanlığında yeni atanan yönetim göreve başladı. Yönetimin görevden alınmasının ardandan yeni yönetim oluşturulana kadar parti kapalı kalmıştı.  Mahalli seçimlerde halkımız  CHP’ye Mahkum,AK Partiye mecbur değildir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Şimşek, düzenlediği basın toplantısında “Yeni kurulan kurucu il yönetim kurulumuzun toplantısının Edirne, ülkemiz ve halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. MHP tarafından alınan bir kararla 7 Şubat 2013 tarihinde parti tüzüğümüzün 52 ve 54’ncü maddelerinin MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve başkanlık divanına verdiği yetkiye istinaden yine tüzüğümüzün 34’ncü maddesi gereğince Edirne İl Teşkilatı kapatılmış ve 14 Şubat 2013 tarihinde yine tüzüğümüz aynı maddeleri gereğince başkanlığımız altında bir kurucu yönetim kurulu ile MHP Edirne İl Teşkilatı yeniden yapılandırılmıştır. Yönetim Kurulu Üyelerimiz daha önce seçilmiş yöneticilerin tüm hak ve yetkileriyle donatılmış olarak bir sonraki olağan kongre süresine kadar görevinin başında olacaktır” dedi.
Şimşek başkanlığındaki Yönetim Kurulu: Ahmet Karagülle, Orhan Çakırlar, Ekrem Demir, Fatma Bayraktar, Aydolu İğrek, Semiha Şahin, Gülcan Elkut, Ahmet Boztürk, Önder Erdem, Abdül Taşdemir, Gökhan Altınok, Ergün Dönmez, Ayhan Şeker, Fahri Atakan, Necmi Kocaman, Nuri Bostancı, Kasım Akbulut, Mehmet Aktaş, Erdoğan Orman, Hakan Doğan, Ayhan Yeni, Yakup Turunç, İsmail Demirhanlı, Yaşar Yavuz, Yaşar Durgunarda, Murat Alkan, Ömer Çağlar, Recep Kıyunat ve İbrahim Köymen’den oluştu.
Gazetecilerin, “Ne sebeple görevden alındılar?” sorusu için de Şimşek “MHP’nin olağan il kongresi 15 Nisan 2012 tarihinde yapılmıştı.

O dönemde seçilen yönetim kurulumuz ve teşkilatımız kongre süreci içinde olağan büyük kurultay kongresi süreci içinde genel merkezde bir değişiklik noktasında açıkça bir tavır sergilemişti ancak bu olağan kongre sonucunda Edirne il teşkilatının arzu ettiği neticeyle neticelenmedi. Seçim sonrası 4 Kasım sonrası genel merkezimiz burada kendi tasarrufuyla bir değişim, bir farklı yönetim düşündüğünden böyle bir tasarrufta bulundu. Ancak burada sadece il yönetimimizin başkanlığı noktasında bir değişiklik gerçekleşmiş durumdadır. Çünkü daha önceki mevcut il yönetimimizin içindeki bütün arkadaşlarımız şu anda yapının içindedir. Genel merkezimiz kongre süresince zaman zaman yaşanan bazı olumsuz gelişmelerden kaynaklanan nedenlerle mevcut başkanımızla değil de onun dışında yönetimin için farklı bir arkadaşımızla yürüme isteğini beyan etmiştir.

KARAR SAHİBİ GENEL MERKEZ

Ve geçen haftalarda şekillenmiş yönetimin içinde en görev alan bizlerden olan bir tanesi olan şahsın bu görevde görevlendirilmiş bulunmaktayım. Değişiklikten dolayı son bir haftada sanılan parti içi küskünlük, kırgınlık, kızgınlık böyle bir şey parti içinde kesinlikle yoktur. Çünkü hepimiz görevimizin başında partimizin Edirne’de önümüzdeki seçimlerde başarılı olması için mücadele etmek üzere bu yapıyı oluşturmuş bulunmaktayız. Her hangi bir sorun bulunmamakta. Sadece genel merkezimizin Edirne’yi yönetim noktasında başkanlık düzeyinde arzu ettiği bir değişiklikten ibarettir. Bunu da siyasi partiler faaliyetleri içinde zaman zaman olgun karşılamak, olabileceğini düşünmek gerektiğine inanıyorum” dedi. Şimşek Türkiye’nin bugün iyi idare edilmediğini MHP’nin yapılacak üç seçimde Ülkenin Adalet ve Kalkınma Partisinden kurtulması için mücadele edeceğini  kaydederek şunları söyledi” üstü örtülü gündemlerle ülkemiz parçalanmaya doğru sürüklenmektedir.

HALKIMIZ CHP’YE MAHKUM AKP PARTİYE MECBUR DEĞİLDİR

Okyanus ötesindeki senaryoyu uygulamak isteyenler karşılarında MHP ve Türk Milliyetçilerini görmektedir. Yönetimimiz partimizin büyümesi gelişmesi iktidar olması için  gayret gösterecektir.Şairin dediği gibi “Ya devlet başa ,ya kuzgun leşe” dediği gibi kararlılık içinde mücadele etmektedir” dedi    Şimşek bir soru üzerine  önümüzdeki yıl mahalli seçimlerinin yapılacağını MHP’nin bu seçimlere ortak olacağını belirterek şunları kaydetti.” Bu konuda belirteceğim şudur Edirne’de halkımız ne AK partiye mecburdur  ne de CHP’ye mahkumdur. Halkımız genellikle bir mahkumiyet ve karşılıksız düşünce içersinde uzun  süredir CHP’ye yönlenmekte ne yazık ki arzu ettiği hizmeti ve karşılığı bulamamaktadır. Bu dönem de AK parti’nin de ağırlığını hissettirerek halka kendini mecbur  etmeye çalıştığı bir süreçte halkımız bu iki partiye mahkum ve mecbur olamaz  MHP kadroları  bu çemberi kıracaktır” dedi  AW000439

 185 total views,  2 views today

Next Post

Askıda Ekmek Projesi Hız Kesmeden İlerliyor

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU Edirne Belediyesinin  uygulamaya  koyduğu projede bir çok fırını bu projeye eklemeye devam ediyor. Edirne Merkez Kıyık Camii yanındaki   Efe Ekmek Fırını’nı da bu uygulamaya dahil edildiğini belirten TANRIKULU 3  ekmek parasına 2 ekmek alıp projeye yeni katılan fırındaki bir ekmeği ihtiyaç sahiplerinin alması için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp