MHP’den 24 Haziran değerlendirme toplantısı

admin

MHP Edirne İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına; (MHP) Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, İl Yönetimi, Belediye Meclis üyeleri ile partililer katıldı. Düzenlenen Basın toplantısında konuşan ) MHP Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, 24 Haziran seçimlerini değerlendiren bir konuşma yaptı.   Ferhatoğlu, konuşmasında;    “Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birisini 24 Haziran’da başarıyla gerçekleştirmiştir.Türk milleti tercihini yapmış, iradesini göstermiştir.24 Haziran Seçimleri demokratik olgunluk içinde, yüksek bir katılımla icra edilmiş, nihai olarak geride kalmıştır.Önümüzdeki beş yılda, 2023 hedeflerini yakalamanın mücadelesi her yönüyle sahnelenecektir. Sonuç itibariyle Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne resmen geçiş sağlamış ve yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Bununla birlikte 27’inci Dönem TBMM 600 üyesiyle temerküz ve tecelli etmiştir.Bu şartlar altında aziz milletimiz dünyaya adeta bir demokrasi dersi vermiştir.Bundan haklı olarak gurur duyuyoruz.

Görülmüş ve anlaşılmıştır ki, içte ve dışta sistematik olarak tedavüle sokulan karalama kampanyaları boşa çıkarılmıştır.Ülkemiz aleyhine kurgulanan altıncı kol faaliyetleri, algı oyunları, sinsi operasyonlar sandığa çarpmış ve beklendiği üzere tel tel dağılmıştır.

Bu tablo gerçekten hepimiz adına bahtiyarlık vericidir.Türk milletinin tarihsel ve demokratik gücünü test edenler hem yanlışa düşmüşler hem de yenilgiye uğrayarak layık oldukları hüsranı tatmışlardır.

Türkiye üzerinde hesap yapan odaklar bir kez daha hezimetle tanışmışlardır.Milli uyanış umut vermiş, milli diriliş huzur vermiş, bu sayede istikbalin ufku pırıl pırıl parlamıştır.

Türkiye’nin demokratik rüştü bir kez daha ispatlanmıştır.Aziz milletimiz sözünü söylemiş, tavır ve tutumuyla ses getirmiştir.

Kendimizi unutmadan, kökümüzden kopmadan, kimliğimizi terk etmeden, ülkülerimizi kenara itmeden milli iradenin var olan desteğini artırmak, arzuladığımız seviyelere çıkarmak için bütün gücümüzle çalışacağız.

Dün tecrübedir, gerekli sonuçları çıkardık.Bugün fırsattır, yakalamak için çabaladık.Yarın ise umuttur, tutunmak, hakkımızı almak için akıl, sabır ve inançla gereğini yapacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün övüncü, Türkiye’nin özgüveni, Türk-İslam medeniyetinin özeli ve öz değeridir.Davamızın harcı duayla karılmış, haysiyet ve hedefleri nice kahramanımızın fedakârlıklarıyla yoğrulmuştur.Bu itibarla, Milliyetçi Hareket önlenemez, öngörülemez, anket ve kamuoyu araştırmalarıyla asla, ama asla öğütülemez.

24 Haziran’da partimize oy veren aziz vatandaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.TBMM’de denge ve denetleme görevimizi eksiksiz ifa ederken devlet ve bürokrasi hayatının istikrar ve güvenceye kavuşabilmesi, hızlı ve verimli kararların alınabilmesi için gerek duyulduğu takdirde sözümüzü söyleyeceğiz, tekliflerimizi paylaşacağız, irademizi göstereceğiz. Hatırlanacak olursa, daha önce de SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ söylemişti; gelişmeleri uzaktan izlemeyeceğiz.

Meselelere yedek kulübesinden bakmayacağız.Tarihin akışını, devletin yeniden mimarisini atıl ve hareketsiz takip etmeyeceğiz. Müdahil olmamız gereken yerlerde geri durmayacağız.Milletimizin amaç ve arzusu ne ise ona kafa yoracağız. Çünkü biz bu ülkeyi de, bu milleti de karşılık beklemeden sevdikBiz sevgimizde karşılık bekleyerek siyasi tefeci duruma hiç düşmedik.Ülkücü olmanın şan ve şerefi neyse ona göre hareket ettik.Önce ülke dedik, önce millet dedik, dava adamlığının onuruyla, yaşanmış Türk-İslam asırlarının vakarıyla ahlaki tutarlılığımızı şekillendirdik. Cumhur İttifakı’na girerken, yeni bir sistemi planlayıp hayata geçirirken pazarlık yapmadık, al ver sürecine heves ve tevessül etmedik.Bazı aklı evveller, beyni menkulleşmiş bir kısım mankurtlar çok gizli pazarlık yaptığımızı söylüyor. Bunların ihmal ettikleri yalın gerçeği yeri gelmişken hatırlatmak isterim: Ülkücünün fiyatı yoktur, Ülkücülüğün pazarı yoktur.Biz ya yurdum ya da yokuz deriz.Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda akan kanda gizli olduğunu çok iyi biliriz.” Dedi.

 157 total views,  2 views today

Next Post

TABAKOĞLU’ndan, ÖZTÜRK’e ziyaret

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, kısa süre önce yeniden göreve seçilerek güven tazeleyen Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk’ü ziyaret etti. 19 Temmuz 2018’de gerçekleşen ziyarette, ETB Meclis Başkanı Fedai Canım ve Meclis Başkan Yardımcısı Recep Eriş de hazır bulundu. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp