MHP’den Köy Muhtarlar Derneğine Ziyaret

admin

Edirne’yi ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya ve beraberindeki heyet Edirne Köy Muhtarları Derneğini ziyaret etti. Kaya,muhtarların toplumun nabzı olduğunu söyledi.köy Muhtarları Derneği Başkanı Meriç muhtarların 1924 yasaları ile görev yaptığını belirtti ve özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi

DSC_1345

 

Köy Muhtarları Derneği ziyaretinde bir konuşma yapan Kaya, muhtarların özellikle köy muhtarlarının görevinin çok önemli olduğunu belirtti Kaya şunları kaydetti. “ partimizce yurdun dört bir yöresinde mitingler yapıyoruz.Yakında İstanbul’da demokrasi mitingi yapacağız. Her ne kadar ileri demokrasi içinde yaşadığımız söylense de, demokrasi konusunda gerçekler ortada.

DSC_1337

 

Biz milletvekili arkadaşlarımızla Trakynın dört bir yöresinde partili arkadaşlarımızın programları doğrultusunda görüşmeler yapıyoruz.

Bu kapsamda Köy Muhtarları Derneğimizi de ziyaret etmek istedik. Bilindiği gibi muhtarlar toplumun nabzı gibidir,çok önemli görev yapmaktadırlar,bunun bilincindeyiz.

DSC_1341

 

Bu arada halkımızın ekonomik durumunun özellikle çiftçilerimizin zor durumda olduğunu biliyoruz son olarak gündeme gelen ayçiçeği fiyatları ile çiftçilerimiz mağdur edilmiştir” dedi

DSC_1343

 

Daha sonra konuşan Köy Muhtarları Yardımlaşma Derneği Başkanı Cevat Meriç, herkes söze geldiğinde muhtarları temel taşı olarak kabul eder. Bir binayı iyi bir temel üzerine kurduğunuzda sağlam olur.

Temel zayıf olduğunda binada çürük demektir.Temel taşı olmamıza rağmen bugüne kadar ne özlük haklarında.ne değer haklarda halka hizmet edecek donanımda değil.

Bize bir torba çimento almak için vilayet kapısına gidiyoruz. Yolun yaması için bizler koşturuyoruz. İnsan onuruna yakışmayacak durumla karşılaşıyoruz. Muhtarlar itibarlı kimselerden seçilir.

MUHTARLARIMIZ 1944 YASALARI İLE GÖREV YAPIYOR

Muhtarlarımız tüm fedakarlığı gösterip halkına hizmet etme çabasındadır.

Ne yazık muhtarlarımız şu anda 1924 yılında çıkan Köy Yasasına göre idarecilik yapmaktadır.Bugün için bu yasanın anlamını dahi bilemiyoruz.Günümüzde şartlar değişti, yasanın günün koşullarına göre düzenlenmesi gerekir.

Şehrin yaşam koşulu ne ise köylerde de o olmalıdır. Biz köylüler ayni zamanda üreticiyiz,halkın karnını doyuruyoruz. Sorunlarımız çok bugün ayçiçeği sorunu ile karşı karşıyayız. Bu yönde çok sıkıntıdayız. Bugün ayçiçeği bin liranın altına düştü,bu rezalettir.

Biz çiftçileri yok etmek demektir. Bunun başka bir tarifi olamaz. Bizler doğanın şartlarını da göze alarak,emeğimizi harcıyoruz bize verilen destekler yapmacık. Her türlü zorluğa göğüs gererek ürünümüzü çıkarıyoruz.Ne yazık ki bunun fiyatının belirlenmesinde biz söz sahibi olamıyoruz.Bu durumun başka meslek kuruluşunda olduğunu sanmıyorum.

Avucumuzu açıp ne verirlerse onunla yetiniyoruz. Atamızın “Köylü milletin Efendisidir” demesinin bir anlamı var. Bu arada öğreniyorum ki Özel İdare önünde Atanın büstünün önünde “köylü Milletin efendisidir yazısının kaldırıldığını öğrendim demek ki köylülerin efendiliğini kabul etmiyorlar. Her ne olursa olsun köylümüz milletin efendisidir” dedi

 175 total views,  2 views today

Next Post

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak?

2013 yılında Saatler Ne Zaman Geri Alınacak? Her yıl olduğu gibi bu yıl da gün ışığından daha fazla faydalanmak adına ileri geri saat uygulamasına devam ediliyor. Gün ışığından daha fazla faydalanmak adına 31 Mart Pazar günü saat 03.00′te geçilen yaz saati uygulaması, 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 04.00′ten itibaren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp