MHP’li Şimşek: “Köylerde ekonomik terör yaşatılıyor”

admin

MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, genel seçim çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Ziyaretlerinin Süloğlu ve Havsa bölümünü tamamlayan Şimşek, çiftçilerin sıkıntılarını masaya yatırıyor.

Genel seçim çalışmalarına aylar öncesinden başlayan MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, ziyaretlerinin Süloğlu ve Havsa bölümünü tamamladı. Havsa’da son olarak Oğulpaşa Köyü’nün Osmaniye ve Reşadiye mahallelerinde vatandaşlarla görüşen Şimşek, çiftçilerin yaşadıkları sıkıntıları, gelecekte ortaya çıkacak sorunları ve partisinin politikalarını paylaştı. Gittiği her kahvehanede vatandaşların büyük ilgisini toplayan Şimşek, köy halkının sıkıntılarını da dinledi ve not aldı. Ülkemiz ve bölge insanının 7 Haziran Genel Seçimleri’nde kendi kaderini belirleyeceğinin altını çizen ve AKP iktidarında geçen 12 yıldır çiftçi kesimin umursanmadığını dile getiren Şimşek, “Üreticinin girdileri arttı. Mazot, gübre ve tohum gibi girdiler her gün yükseliyor. Buna rağmen çiftçi ürününü istediği fiyata satamıyor. Üretici giderek borçlandı ve önce hayvanlarını sattı. Ardından traktörler ve tarlalar yok pahasına elden çıkarıldı” dedi.

GÜRSEL ŞİMŞEK AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

GENÇLER KÖYDEN KAÇIYOR

Sözlerini  daha sonra  şöyle sürdüren Şimşek, “Bu arazileri büyük firmalar satın aldı. Özellikle Trakya’daki köylerde büyük bir ekonomik terörle karşı karşıyayız. Köylerde genç nüfus kalmadı. Gelecek göremeyen gençler kentlere kaçıyor. 20 sene sonra köylü nüfusu kalmayacak. Tarlaları alan büyük firmalar ürettikleri ürünlerle Avrupa’yı besleyecek. Kendi toprağımızda üretilen ürünleri yiyemeyeceğiz. Doğuda yaşananlar zaten yıllardır ortada. Bir ihanet oyunu oynanıyor. Batıdan ve doğudan mengeneye alınmış durumdayız” diye konuştu. Şimşek, “İlimizde daha önce milletvekilliği yapan kişiler çiftçilikten gelen kişiler değillerdi. Ben de sizin gibi bir üreticiyim. Çiftçiliği ve sıkıntılarını bilirim. Bu yüzden sizleri temsil etmek istiyoruz. 30 Mart seçimlerinde oyumuzu büyük oranda arttırdık. Partimize olan bu ilginin artarak devam etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜRSEL ŞİMŞEK AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

SIKINTILARI NOT ALDI

Köy sakinlerine yaşadıkları sıkıntıları soran Şimşek, elektrik kesintileri ve yolların bozukluğuyla ilgili şikayetleri not aldı. Köy yollarında aydınlatma olmadığını, gece büyük sorun yaşandığını belirten vatandaşlar, “Her seçim öncesi bizlere sorunların giderileceği sözü veriliyor ama bir daha kimse uğramıyor. Köy yolları berbat durumda. Elektrik kesintileri de bizi canımızdan bezdirdi. Bu devirde böylesi sıkıntıların yaşanması Edirne’ye ve ülkemize yakışmıyor” şeklinde konuştu. Bunun üzerine Şimşek, sorunlarla ilgili notlarını aldığını ve gerekli noktalarla iletişime geçeceğini söyledi. Her vatandaşla tek tek tokalaşan ve destek isteğini  yineleyen Şimşek’e ziyaretinde MHP Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş da eşlik etti.

 

 14 total views,  2 views today

Next Post

Aday adayı olmak için gövrevinden istifa etti

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi  Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU 25. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olmak için üniversitedeki öğretim üyeliği görevinden istifa etti.                     Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU,  ülkenin içinde bulunduğu zor durumun farkında olduğunu ve bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp