MHP’nin 7. Olağan genel kurulu yapıldı

admin

MHP’nin Edirne 7. Olağan Genel Kurulu T. Birlik Toplantı Salonunda yapıldı.  Tek liste olarak yapılan genel kurulda eski merkez İlçe Başkanı Hakan Özkan İl Başkanı oldu. Toplantıda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı  Celal Adan hükümetin milli yararları koruyamadığını , ülkede adaletin sağlıklı işlemediğini söyledi.

MHP kongre (3)

 

 

 

 

 

 

 

MHP  Genel Kuruluna  Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan,  Tekirdağ MHP Milletvekili Bülent Belen, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Eski İl Başkanı  ve milletvekili aday adayı  Gürsel Şimşek  Tekirdağ İl Başkanı, Edirne merkez ve ilçe yöneticileri kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.  Genel Kurulda divan Başkanlığına Celal  Adan, Lalapaşa Belediye Başkanı  Bülent Şahinşah ,Tekirdağ Milletvekili  Bülent Belen, Arzu Enginar getirildi.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından söz alan Adan, MHP’nin Türkiye’de siyaset yapma gerekçelerini ikiye ayırabiliriz. Ülkede koşullar ne olursa olsun. Ezanı ve Bayrağı hür Türkiye’dir. İkincisi ise bu ülkede yaşayan hiç kimsenin paranın önünde namerdin önünde boyun eğmemesidir. Cumhuriyet tarihinin en kötü idaresiyle karşı karşıyayız. Bakanları suçu karışmış bir iktidarla karşı karşıyayız.

MHP kongre (4)

 

 

 

 

 

 

 

ADALETSİZLİK OLAN ÜLKEDE KARDEŞLİK OLMAZ

Bir ülkede adaletsizlik varsa orda kardeşlik  yoktur. Bugünkü iktidar adaletsizliğe göz yummaktadır. Hırsızı yakalayan polisin sanık olduğu ve savcıların, hakimlerin sürgün edildiği, hırsızların elini kolunu sallayarak dolaştığı Türkiye bizim Türkiye’miz olmamalıdır. Bugün ülkemizde meydana gelen olaylar haklı olarak bizi idare edenlerin bizimle alakasının olmadığı gerçeğini ortaya koymaktadır.

MHP kongre (1)

 

 

 

 

 

 

 

Geçen yıl Nevruz Bayramının kutlandığı, bir Türk bayramında, bir tek Türk Bayrağının bulunmadığı, bir ortamda, paçavraların salındığı bir iklimde ülkenin birliğini tehdit eden kişinin meydanda mesajı okunmuştur.

Türkiye’nin birlik ve beraberliği noktasında  milli iradeyi temsil etme konumunda olan iktidar bu bölücü başı önünde aciz kalmıştır. Biz onlarla görüşmeyin dedik. Daha sonra görüştükleri belirlendi. Türkiye büyük ülkedir. Ülkemiz bu gibi idarelere layık değildir. Türkiye Edirne’den Ardahan’a kadar herkesi kabul eden, herkesin Türk bayrağı altında toplanacağı Türkiye’yi partimiz mutlaka inşa edecektir. Ülkemizde birliğimizi bozan en önemli nedenlerden biri adaletsizliktir. Bu salonda toplananlar büyük Türkiye’nin adil yaşamasına da öncülük edecektir.Ülkemizin milli değerlerini tartışmaya açtılar. T.C’yi kaldırdılar.Andımızı  yasakladılar. Vatanın bütünlüğünü tartışma fırsatı verdiler.  Süleyman Şah Türbesi Edirne gibi vatanımızdır. Başbakan  bu türbenin nasıl boşaltıldığını anlatıyor. Böylece boynumuzun ne kadar eğik olduğunu ortaya koyuyor. Bu iktidar milli meselelerimizde çaresiz kaldı. Dün dünya lideriyiz diyenler vatan toprağını koruyamadılar” dedi.  Gündemdeki maddelerin görüşülmesinden sonra  tek liste halinde yapılan seçimde yönetim kurulu, İl Disiplin Kurulu ve Büyük Kongre Delegeleri belli oldu. Hakan Özkan’ın yönetimine  seçilen asıl üyeler Hüseyin Ülker,Hakkı Uz, Murat Polat,Hüseyin Usta, İsmail Demirhan, Halim Polat Öztaş, Gülcan Elkut,Sebnem Çelebi, Zeki Yorulmaz, Hüseyin Zümbül,Fevzi Mutlu, Fatih Nar, İsmet  Ersöz, Şeref Hasır, Zafer Kaya, Metin Barçın, Celal Oksaş, Mehmet Ali Kerez, İzzet Baybüre, Müjdat Baltadır,  İl Disiplin  Kurulu Asıl, Kemal Nüzhet Erkan, Önder Erdem, Urcan Çetin, Hasan Aldugan, Onur Yıldırım, Necip Gürgel, Ali Orhan Gözler,

Büyük Kongre Delegeleri asil Bülent Şahinşah, Gürsel Şimşek, Murat Bayraktar, Aydın İstek, Ayhan Yeni, Yakup Turunç, Hakan Özkan.

MHP kongre (2)

 

 151 total views,  2 views today

Next Post

Biz böyle değildik

Daha önceki yıllarda kuşkusuz bugün olduğu gibi bolluk içinde değildik, modern yaşam tarzımız yoktu. Zamanımızda olduğu gibi gelişmiş ulaşım araçlarımız, otoban yollarımız, hızlı araçlarımız, trenlerimiz, uçaklarımız, Gökyüzüne yükselen apartmanlarımız yoktu. Sofralarımızda onlarca çeşit yiyeceklerimiz, üzerimizde her ay değiştirdiğimiz giyeceklerimiz, bugün olduğu gibi coşkulu şarkı ve türkülerimiz, lüks salonlarda çevrilen yaşamın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp