MHP’nin Belediye Başkanı Aday tanıtım Töreni gerçekleşti

admin

MHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayı Tanıtım töreni Margi Hotel’de büyük bir katılımla gerçekleşti. Aday tanıtım törenine 23. Dönem MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu, Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan,  MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu, Milletvekili Adayları Hakan Özkan, Taner Albayrak, Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Barış Gündoğdu, Kadın Kolları, İl Yönetimi, İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri, İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları ile parti üyeleri katıldı.

İl Sekreteri Zakir Tercan’ın “MHP Sevgisi insanın kalbinde ve gözlerindedir. MHP’ye verdiğiniz önemde çok değerlidir.” sözleriyle başlayan Aday tanıtım töreninde Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra Belediye Başkan Adayları tanıtıldı. Edirne Belediye Başkan Adayı: Recep Kozan, Uzunköprü Belediye Başkan Adayı: Şahin Şengül, Lalapaşa Belediye Başkan Adayı: Mehmet Vedat Kuşoğlu, Süloğlu Belediye Başkan Adayı: Aydemir Arslan, İpsala Belediye Başkan Adayı: Ramazan Avkıran, Havsa Belediye Başkan Adayı: Tefik Altıparmak, Küplü beldesi Belediye Başkan Adayı: Ali Tükel, Karpuzlu Beldesi Belediye Başkan Adayı: Reşat Akbaş.

“Ülke sevgimizden asla taviz vermeyeceğiz.”

Belediye Başkan Adaylarının tanıtımından sonra konuşma yapan İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu; “Ne mutlu bizlere ki MHP gücüne güç katarak ilerliyor. MHP günden güne büyüyerek hizmete hizmet aşkı ile yükseliyor. Hiçbir zafere kolay yollardan varılmaz. Her zafer bedel, sabır, akıl ve gönül ister, mücadele ve fedakarlık bekler. MHP zirveye çıkacaksa ki Allah’ın izniyle çıkacaktır. Bireysel zirve arayışlarından, bireysel zafer tutkularından arınmak ve kesinlikle uzak durmak asıldır ve esastır. Bu davayı yükseklere hep birlikte taşıdığımızdan dolayı göreceksiniz ki hepimizin eş zamanlı zirveye tutunmamız, Türk milletine huzur ve gururla hizmetimiz mukadder olacaktır. Önce inanacağız. Başaracaksak birlikte, yapacaksak birlikte, direneceksek birlikte, mücadele edeceksek birlikte, vatan ve millet uğruna öleceksekte birlikte fakat adam gibi öleceğiz. Ülke sevgimizden asla taviz vermeyeceğiz. Ülke sevdamızdan asla vazgeçemeyeceğiz.” Dedi.

“Çıktığımız bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Daha Sonra MHP Merkez ilçe Başkanı Emre Tokluoğlu konuşma yaptı. Tokluoğlu konuşmasında; “Yüreği vatan minnet aşkıyla atan 26 arkadaşımla çıktığımız bu kutlu, şerefli yolda Genel başkanımızın her sözü aldığı her kararı emir terakki ederek emrindeyiz. Bugün burada toplanma sebebimiz olan 18/12/2018 tarihi itibarı ile seçim startını vermiş bulunmaktayız.  MHP, Edirne merkez ve 24 mahallesi 37 köyü ile seçime hazır olup Adayımız Sayın Recep Kozan beyefendinin yanında bulunmaktayız. Çıktığımız bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

“Dava adamı olarak çıktığımız bu yolda bizim Davamız Edirne’dir.”

Ardından konuşan Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan; “Bir dava uğruna yola çıkanlar yolda yılmazlar. Eğer yolunuz dava değilse yorulur ve yok olursunuz. Davanın adamları çınar gibidir. Hürdür, güçlüdür. Kökleri toprağın dibine kadar inmiştir. Belki bir dalı kırılır bir kolu aşağı düşer fakat o kulun yanında ondan daha güçlüleri çıkar. Ama ondan kopan dallar yol olur gider. Kurur ve rüzgarın önünde dağılır gider. Rüzgar nereden eserse o tarafa doğru giderler. Bizler bu çınar gibiyiz. Her daim güçlü olacağız. Kökümüzü derinlerden, geldiğimiz yerlerden alacağız. Gücümüzü, topraktan alacağız. Dava adamı olarak çıktığımız bu yolda bizim Davamız Edirne’dir. Amacımız Edirne’ye, Edirne’liye hak ettiği değeri vermek, yerine getirilmemiş sözleri yerine getirmek, tükenen umutları yeşertmektir. Aday olarak çıktığımız bu yolda proje ve hedeflerimizi belirlerken ana kaynağımız halkımızdır. Onların talep ve istekleridir. Kimi zaman bir semt kahvesinde, kimi zaman bir aile sohbetinde, kimi zaman çalıştığımız yerde halkımızın talepleri dinlenmiş ver bunlar bir kenara no edilmiştir ve bu notlar projeye dönüştürülerek talepler karşılanacaktır. Halkımızın elinden tutmak ve gönlüne girmek ve onların dertlerine derman olmak, temel hedefimiz ve amacımızdır. Edirne halkı hizmetlerin en iyisine layıktır. Edirne’ye ne kadar hizmet etsek azdır. Gerek EDİRNE Belediye Başkanlığı adaylık kampanya sürecimiz gerekse inşallah halkımızın teveccühü ile başkanlık makamındaki görevimiz süresince geçmişe saygı ile geleceğe güvenle sloganı etrafında birleştirici bir anlayışla hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Devler gibi eser yapmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir. Birlikte mutlu yarınlarda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Edirne Belediye ve Belde Başkan Adayları basına hatıra pozu verdi.  

 124 total views,  2 views today

Next Post

Tuzlama çalışmaları devam ediyor

Edirne Belediyesi; kar yağışının başlamasıyla birlikte kar yağışı ve buzlanmadan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek için tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Dün gece saatlerinde itibaren tuzlama çalışmalarına başlayan ekipler, şuana kadar 20 ton tuz 5 ton da solüsyon kullandı. Kar yağışı ve buzlanmadan dolayı yaşanabilecek tüm olumsuzlukları en aza indirebilmek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp