MHP’nin Edirne Temasları

admin

fikri_yalin_kose

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya geçtiğimiz hafta Edirne deydi. İlk olarak İl Merkezinde basın toplantısı yaparak partisinin seçimlerde izleyeceği politika ve ülkenin genel politikası konusunda açıklama yaptı:

Türkiye’nin içinde bulunduğu iç ve dış siyasi açmazı anlattı. MHP Genel Başkan Yardımcısı İl Merkezinde yaptığı bu toplantıyla yetinmedi. Yanına İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ile Milletvekili adayını da yanına alarak. Edirne’deki demokratik kuruluşları ve Edirne’deki odaları ziyaret etti.

Bu arada Köy Muhtarları Derneğini de ziyaret eden MHP heyetinin bu ziyaretinde ben de bulundum. Böyle meslek odalarını ve kitle örgütlerini ziyaretleri buralarda görevlilerden sorunları hakkında bilgi almak ve partisinin politikalarını anlatmak oda yöneticileri açısından olumlu karşılanıyor. Böylece biriken sorunlarını anlatmak fırsatını buluyorlar.

MHP heyetinin Köy Muhtarları Derneğinde ziyaretinde de böyle oldu. Atilla Kaya, ilk olarak ülkenin genel politikası hakkında bilgi verdi ve partisinin bu konuda stratejisini anlattı. Köy Muhtarları Derneği Başkanı Cevat Meriç, köy muhtarlarının ve köylülerin ekonomik durumunu MHP Genel Başkan Yardımcısına anlattı.

Muhtarların güç koşullarda görev yaptığın, Muhtarların ayni zamanda köylerinde üretici olduğunu, böylece iki açmaz ile mücadele etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Meriç, devletin muhtarlara böyle ilgisizliğinin devamı halinde, muhtarlık yapacak kimsenin olmayacağı uyarısında bulundu. MHP heyeti daha sonra T. Birlik yöneticileri ile görüşme yaptı.

Bu ziyaretini diğer meslek kuruluşları ile sürdürdü. Halkın sorunlarını anlamak sokaklarda halkı ziyaretle olmuyor. Bu ziyaretlerde halk saygı gereği ve açıklama yapmaktan çekindiği için sorunları yeterince yansıtamıyor, gizliyor. Kısaca sokaktaki halk her siyasiye “mavi boncuk” sunuyor.

Bazı siyasiler halkın bu yaklaşımını “halk beni destekliyor” çeklinde yorumlamasın. Halkın eğilimini belirlemek için farklı yöntemler gerekli siyasi partilerin taşra örgütlerine yeterince güven duymamasından olacak ki,  Parti genel merkezleri kendi örgütleri dışında halkın farklı kesimleri ile anketler yaptırarak halkı siyasi eğilimini belirlemeye çalışıyor. Aslında bu yöntem siyasi parti yönetimlerine göre daha sağlıklı bir yol olarak benimseniyor.

Eğer partililerin dar kapsamda önerileri dikkate alınsa sonucunda hüsrana uğramaları kaçınılmaz olacağı endişesini taşıyorlar.

Çünkü her parti yönetimi kendine alkış tutacak kişilerden ve kadrolardan oluşuyor. Bunlar o partilerin gerçek güçlerini yansıtmıyor. Onun bunun arkasına sığınan parti ilkelerinden çok, kendisini o göreve getirenlerin çıkarını ön planda tutan parti örgütleri nedeniyle siyasi partilerin genel merkezlerinin parti teşkilatlarına güvenleri sarsılmıştır.

İktidar partisinde de muhalefet partilerinde de durum aşağı yukarı  bu zaafları böyledir

MHP de ayni sıkıntıyı yaşamış parti delegelerince seçilen İl Başkanı bir süre sonra görevden alınmıştı.

 

 

MHP bir süre bu görevden almanın sarsıntısını yaşadı yeni yeni siyasi çalışmalara ağırlık veriyor.  Aslında tabanı en güçlü partilerin başında MHP geldiği biliniyor.

Genel Başkan Yardımcısı Kaya MHP’ye dinamizm kazandırmak amacıyla ayni zamanda ülkenin dürt bir yöresinde düzenledikleri mitingler son olarak İastanbul’da yapılacak Cumhuriyet mitingine katılımı sağlamak tabanın parti bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen bu toplantılar ne amaçla olursa olsun siyasilerin üst yönetimlerinden bilgi almanın farklı bir özelliği  oluyor.değer partilerimizden de gazetelerimiz dahil olmak üzere ziyarete gelerek sorunlarımızı aktarmamıza fırsat vermelerini bu arada siyasilerimizin çalışmalarını bize aktarmalarını dört gözle bekliyoruz. Basının önemi sadece seçim dönemlerinde dikkate alınırsa bundan zararlı çıkacak  bugünlerde bizleri yok sayan siyasiler olacaktır…..

 

 152 total views,  2 views today

Next Post

Newlife Sporium'dan bulunmaz fırsat

Newlife Sporium Sağlıklı Yaşam Merkezi  halkımıza bugüne kadar benzeri olmayan  bir  araba kazanma fırsatı sunuyor,   09.09.2013 tarihinden başlayıp 28.02.2014 tarihleri arasında Son teknoloji ile donatılan Sağlıklı yaşam merkezine bir yıl üye olacak kişiler son model lüks araba kazanma şansı yakalayacak. Üstelik bunda  kişi sınırı da yok. Kısaca sağlık merkezimize  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp