Milletvekili Rafet Sezen’in 29 Ekim Kutlama Mesajı

admin

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında;

Kahraman Milletimizin, kendisini esir alıp tarih sahnesinden silmek isteyen işgalcilere karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğindekadın, erkek, genç, yaşlı, toplumun her kesiminin canını dişine takarak başlattığı İstiklal Mücadelesi neticesinde kurduğumuz Cumhuriyet’in bugün 94. yıldönümünü kutluyoruz.

600 yıllık İmparatorluk mirasının üzerine kurduğumuz Cumhuriyetimizi içerde ve dışarda bütün engellemelere rağmen Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine ulaştırmak için mücadelemizi ilk günkü heyecanla sürdürüyoruz.

Çünkü biz, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız.

Bugün, birlik ve beraberliğimizi bozmak ve bizi tekrar içimize hapsedip Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni 1919 şartlarına tekrar döndürüp Sevr’i tekrardan gündeme getirmeye çalışan devletler iplerini ellerinde tuttukları taşeron FETÖ, PKK, DEAŞ, gibi terör örgütleriyle olanca gücüyle saldırmaktadır. 15 Temmuz Darbe Girişimi bunun en somut örneğidir

Ancak unutulmamalıdır ki; en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bütün mücadeleleri zaferle neticelendiren bir milletiz.

15 Temmuz hain darbe girişiminde büyük Türk milleti dün olduğu gibi bir kez daha ülkemiz üzerinde iştah kabartanların heveslerini kursaklarında bırakarak bunu bütün Dünya’ya ispatlamıştır.

Bu düşüncelerle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bu topraklarda bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha  hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 136 total views,  2 views today

Next Post

Bircan: En büyük bayramımız kutlu olsun

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı. Bircan “En büyük bayramımız kutlu olsun” dedi. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayınladığı bir mesaj ile kutladı. Bircan, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yıldönümünü her yıl artan bir coşkuyla kutluyoruz. Bizlere bu bayramı yaşatan Ulu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp