Milletvekili Recep GÜRKAN “Eğitimle Eğitimciler ilgilenmeli”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Milletvekili Recep Gürkan, CHP İl Merkezinde düzenlediği basın toplantısında hükümetin kapatma kararı aldığı dershaneler konusunu masaya yatırdı.

recep-gürkan-edirne6

Basın Toplantısına Anafen Genel Müdürü Erdoğan Duman, Fen Bilimleri Dershaneleri Müdürü Özgür Barış Çoban, Trakya Boyut Dershanesi Kurucusu, Haluk Yurtsever, Bilgi Dershaneleri Kurucularından Sarhat Özel ve Temel Çiftçi, Final Dershane Müdürü Zeki Koçak ile CHP İl Başkan ve yöneticileri katıldı.

recep-gürkan-edirne2

Dershane yetkilileri bir gün önceki basın toplantısı hakkında bilgi verdi. Bunan ardından siyasi parti yöneticileri ile görüşme yaparak sorunlarını dile getirdiklerini bu amaçla CHP Edirne Milletvekili ve Milli Eğitim komisyonu üyesi Recep Gürkan’a dershanelerin sorunlarını ileteceklerini ve bu sorunların TBMM’de duyurulmasını isteyeceklerini belirtti.

recep-gürkan-edirne3

Recep Gürkan burada yaptığı konuşmasında, milli eğitimin toplum açısından hayati bir önemi olduğunu Son 10 yılda eğitime en çok müdahale yapıldığını eğitime eğitimcilerin dışında müdahele olmaması gerektiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Bu temel değişliklere biz müdahil olmak istedik. Örneğin 4+4+4 eğitim sisteminde değişikliği sağladık.Yalnışların kolaylıkla düzeltilmesi mümkün değil. Eğitimimizdeki yanlışlıklar devam ediyor. Okullaşma oranı %100’den %97’ye indi böyle bir kayıp doğdu. El atmadıkları bir dershaneler vardı ona da el attılar.

recep-gürkan-edirne3-eğitim-2

Hükümet bir yıldan bu yana dershanelerle uğraşıyor sanki eğitimde her şey tamam sorun sadece dershanelerden kaynaklanıyor.

recep-gürkan-edirne5

217 bin öğretmen açığımız olduğu söyleniyor. Hükümet dershaneleri eğitim sistemimizde bir kambur mu görüyor ben bir eğitimci olarak bunu anlamış değilim. Dershaneler bir türlü rayına oturmayan son 10 yılda iyice bozulan eğitim sistemimizin yeterli olmaması sonucu bir ihtiyaçtan kaynaklanmıştır. Mevcut eğitimin yeterli olmaması nedeniyle öğrenciler başarılı olması için ek eğitim almak zorunda kalıyor. Yüksek öğretim, orta öğretimde durum bu İnsanlarımız en kıymetli varlıkları evlatlarının başarısı için tüm imkanları kullanıyor. Eğitimde fırsat eşitliği yok.Okullarda öğretmeni olmayan öğrenciler bu imkanları dershanelerde buluyor.Türkiye’de 4000 dershane var burada öğretmenlerimiz çalışıyor.Bu okulların özel okula dönüşmesi söz konusu bu imkanı olan kaç dershane var.Üstelik özel okullarda öğrenci kapasitesi %40

recep-gürkan-edirne4

Özel okullara destek bir aldatmacadır. Edirne’de bir özel okul 10-+12 milyon liradır. Hükümet eğitimde de cambaza bak diyor. Birilerinden intikam almak amacındadır. Başbakan tek adam konumunda. Dershanelerin kapanması çözüm olmayacak bu kurumlar devlete katkı yapıyor. Buranın personeli ne olacak vergi veriliyor bunlar nereden ikame edilecek.Biz CHP olarak hükümetin ne yapmak istediğini bilmiyoruz.milli eğitim Bakanının bu işi başaracağına inanmıyorum.

recep-gürkan-edirne3-eğitim-kpk

 

 

 

 

 

 162 total views,  5 views today

Next Post

KEPİRTEPE’NİN 75. YILI KUTLANDI

Kepirtepe Öğretmen Okulu’’nun 75. Kuruluş yılı kapsamında Tekirdağ Ramada Hotel de düzenlenen etkinlikle anıldı Tekirdağ’da görev yapan ve emekli olan Kepirtepeliler tarafından düzenlenen geceye büyük bir katılım oldu. Gecede konuşan Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuk Bölümü Ceza Hukuku ve Ceza Mahkemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doçent Dr. Ali […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp