Milletvekili ve Vali’den Lavanta üretimine tam destek

admin

Edirne’nin gururu Pereja’nın ana sponsorluğunda 7-10 HAZİRAN tarihleri arasında gerçekleşen Edirne Lavanta Tarla Günleri “Edirne Lavanta Kokacak” etkinliğinin 2. günü geçtiğimiz Cuma günü Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Bölge Müdürlüğü’nde Lavanta Bahçesi önünde düzenlenen törenle gerçekleşti.

Lavanta şenliğine, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Edirne Edirne Valisi Günay Özdemir, Lavanta distilasyon ünitesinde lavanta yağını üretip şişeye doldurdu.

Milletvekili ve Vali Lavanta Yağı üretti

Milletvekili Rafet Sezen, Edirne Valisi Günay Özdemir ve beraberindekiler Etkinliğin girişinde bulunan distilasyon ünitesinden Lavanta yağının üretimi hakkında bilgi aldı. Milletvekili Sezen ve Vali Özdemir Makinenin başına geçip tarladan hasat edilen Lavantalardan yağ üretimi yaparak üretilen yağı şişelere doldurdu.

 

“Vali Özdemir, Lavanta Üretimi için Rafet Sezen’den söz aldı”

 Törende konuşma yapan Edirne Valisi Günay Özdemir Lavanta’nın çocuklar ve aile yapısındaki önemine değinerek, “İnşallah Sayın vekilimiz Rafet SEZEN de bundan sonra tekrar Edirne’ye dönüyor ve anladığım kadarıyla tekrar çiftçiliğe başlıyor. İnşallah Lavanta tarlasını da Edirne’de beraber ekeceğiz” dedi. Protokolde kendisine ayrılan yerden Vali Günay Özdemir’in konuşmasını dinleyen Milletvekili Rafet Sezen Vali Özdemir’e gülümseyip Lavanta ekimi yapacağına dair  “Tamam” işareti yaptı.

Vali Özdemir “Benim ektiğim bir Lavantam var”

Kendisinin Edirne’de Lavantası olduğunu da söyleyen Vali Özdemir; Karaağaç’a Lavanta dikilirken o zaman makine ile dikim yapıyorlardı. Ben elle dikim yaptım. Oradan yoldan geçerken dikkatinizi çekiyordur mutlaka. Bir tane ayrı daha büyük bir lavanta görürseniz o benim ektiğim lavantamdır. Onu da çok güzel bir şekilde koklayabilirsiniz.” dedi.

 

 107 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Birlik, Arpa, Tritikale, Çavdar ve Yulaf Alım Fiyatlarını Açıkladı.

Trakya Birlik Yem Fabrikalarında üretimi gerçekleştirilen hayvansal fenni yemlerin önemli girdi kalemlerinden Arpa, Tritikale, Çavdar ve Yulaf’ın tedariği amacıyla üretici ortak ve müşterilerinden mübayaa edeceği ürünlerin alım fiyatları Trakya Birlik Yönetim Kurulunca belirlendi. Trakya Birlik Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada; “Gerek ortak ve müşterilerimizin ürünlerinin değerini bularak en iyi fiyatla alımının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp