MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK, “Riske girmeden okullarımızı peyderpey açma kararlılığımız devam ediyor”

admin

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sağlık anlamında riske girmeden okullarımızı peyderpey açma kararlılığımız devam ediyor.” dedi. Selçuk, “Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitimden daha meşakkatli, daha zordur. Bu zorluğu gönülden destek vererek yukarıya taşıyan arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kırkpınar Spor Lisesinde düzenlenen Eğitim Yatırımları Toplu Açılışını yaptı. Bakan Selçuk, Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.
Açılıştaki konuşmasında Selçuk, sağlık anlamında herhangi bir riske girmeden, sadece bilimin verileriyle hareket ederek okulları peyderpey açma noktasında kararlılıklarının devam ettiğini söyledi.

Bakan Selçuk, Edirne programı kapsamında düzenlenen Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, böyle güzel bir günde bir araya gelmekten, yeni okullar açmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
İnşaatı biten okulları öğretmenlerin, çocukların hizmetine sunduklarını dile getiren Selçuk, bugün de Edirne’de 6 okul, 156 tasarım beceri atölyesinin toplu açılışını yapacaklarını ifade etti. Eğitimin sadece üzerinde kâğıt kalemle durulan, ezberlenen içerikler olmadığını anlatan Selçuk, “Uygulamadır, atölyedir, tecrübedir, deneyimdir ve yaşantıdır. İşte bu 156 atölye özellikle öğrencilerin becerilerini geliştirerek, çocukların hayatını çok zenginleştirecektir. Öğrencilerin kişiliklerini geliştirme, meslekleri tanıma konusunda da çok büyük mesafe almasını sağlayacaktır. Açılan okul ve atölyelerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.


Bakan Selçuk, Kırkpınar Spor Lisesi açılışının Edirne için çok özel bir anlamı olduğunu, güreşin kent için ne kadar önem taşıdığını bildiğini vurguladı. Okulların sadece binalar, derslerin işlendiği yer olarak görülmemesi gerektiğine işaret eden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Okul bir hayat sahnesidir. Yaşam alanıdır. Çocukların sosyalleşmesinde, şahsiyetlerinin gelişmesinde etkisi asla yadsınamaz. Bu çerçevede sağlık anlamında herhangi bir riske girmeden, sadece bilimin verileriyle hareket ederek okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararlılığımız devam ediyor. Uzaktan eğitim yüz yüze eğitimden daha meşakkatlidir, daha zordur. Bu zorluğu gönülden destek vererek yukarıya taşıyan arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum.”
Bakan Selçuk, yaptırdıkları okullar nedeniyle hayırseverlere teşekkür ederek bu okulların kendilerine farklı bir enerji verdiğini, millet olarak beraber hareket etmenin zevkini yaşadıklarını söyledi.


Okul Ziyareti
Bakan Selçuk, merkeze bağlı Tayakadın köyündeki Şehit Cem Havale İlk ve Ortaokulunu da ziyaret etti.
Sınıflarda öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Selçuk, okul bahçesinde çocukların oynadığı oyunu izledi.


“BAKANA EDİRNE SPOR FORMASI”
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Edirnespor Başkanı Savaş Üner tarafından isminin yazılı olduğu 22 numaralı Edirnespor forması ve Edirne Sınır Beyi Taraftar Derneği Başkanı Kıvanç Arda tarafından Sınır Beyi atkısı hediye edildi. Edirnespor Başkanı Savaş Üner tarafından kendisine hediye edilen takım forması ve atkıyı alan Selçuk, okul çıkışında vatandaşlarla selamlaştı.


VALİ CANALP’e Ziyaret
Bakan Selçuk, Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret ederek kente yapılan eğitim yatırımları hakkında da bilgi aldı.
“Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret”
Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK ve Vali Ekrem CANALP, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Ziyarette, atölyeleri gezen Bakan SELÇUK ve Vali CANALP, öğretmen ve öğrencilerimiz ile bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

EDİRNE LİSESİ’NE ZİYARET
Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Vali Ekrem CANALP ile birlikte Edirne programı kapsamında ilimizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Edirne Lisesi’ni ziyaret etti. Edirne Lisesi’nin tarihçesi hakkında bilgi alan Bakan Selçuk Okulun köklü yapısına hayran kaldı.


AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET
Bakan Selçuk ziyaret programı kapsamında Ak Parti Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Belgin İba ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Bakan Selçuk, İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Bakan Selçuk parti yöneticilerine konuşma yaptı.

 3,016 total views,  12 views today

Next Post

ESNAF DESTEK BAŞVURUSU

Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada; Bilindiği üzere, 22 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazetede Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Destekleme Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 24 Aralık 2020 tarihinde Koronvirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Programı ve Uygulama Esasları Hakkında Tebliğ yayımlanarak yürürlüğe […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp