Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği’ni yarışmalarla öğretecek

admin

Türkiye’de 21 ilde düzenlenecek AB temalı bilgi yarışmalarının organizasyonuna ilişkin Bilgilendirme Seminerleri 13 Nisan 2015 tarihinde başlatıldı.

İlimizde Margi Otel’de gerçekleştirilen seminere, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı Sayın Muhammet Veli ÖZTÜRK, Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi İletişim Uzmanı Sayın Gamze GÖKER, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Filiz SUGÖZLEYEN,Edirne AG-GE Bölümü Görevlileri, Okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği’ni yarışmalarla öğretecek (1)

 

 

 

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlükleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katıldığı seminerde yarışmaların aşamaları, konuları, Avrupa Birliği ile ilgili temel kavramlar, yarışma şartları, öğrencilerden oluşturulacak takımların seçimi, elemeler, yarışmaların organizasyonu ve büyük ödül olarak bir AB ülkesine gerçekleştirilecek çalışma ziyareti ile ilgili ayrıntılar uzmanlar tarafından anlatıldı. Ayrıca tüm Türkiye çapında gerçekleştirilecek resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları hakkında da bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği’ni yarışmalarla öğretecek (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bilgi yarışmaları, yalnızca AB Bilgi Merkezleri’nin bulunduğu 21 ildeki (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van) 10. sınıf öğrencilerini kapsarken, Türkiye çapında 81 ilde yapılacak resim yarışmasına 7. Sınıf; slogan yarışmasına 8. Sınıf; kısa öykü yarışmasına ise 9. sınıf öğrencileri katılabilecek.

BÜYÜK ÖDÜL BİR AB ÜLKESİNE GEZİ

Millî Eğitim Bakanlığı yarışmalarda tüm il birincilerine diz üstü bilgisayar, tüm il ikincilerine bisiklet ve tüm il üçüncülerine satrançla ödüllendiriyor. Ayrıca, yarışmaların Ulusal düzeyde birinci, ikinci ve üçüncüleri bir Avrupa Birliği ülkesine 5 günlük geziye katılmaya hak kazanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği’ni yarışmalarla öğretecek (2)

 

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Proje’nin hedefi; toplumda Avrupa Birliği’nin değerleri, politikalar ve temel kavramlar konusunda farkındalık oluşturarak ortaöğretim öğrencilerinin, eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının AB konusundaki bilgilerini artırmak. Eptisa Mühendislik liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülen ve iki yıl sürecek Projenin toplam bütçesi 3 milyon 256 bin Avro. Proje 2016 yılı sonunda tamamlanacak.

 

 

 14 total views,  2 views today

Next Post

İbrahim Acar Spor Tesisleri çürümeye terkedilmiş

İşadamı İbrahim Acar tarafından yaptırılan kendi adını taşıyan Yıldırım Mahallesi Sarı bayır’daki spor tesisleri bugün yağmalanmış kapı ve tüm tesisatı yağmalanmış ve kullanılmaz hale gelmiş durumda.                 Futbol sahası ile birlikte işadamı Acar tarafından yaptırılan sosyal tesisleri daha sonraki yıllarda gerekli bakımı yapılmayıp […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp