Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın Öğretmenler Günü Mesajı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN; “Her toplum; ömrünü sürdürebilmek, yarınlarda kendi varlıklarının mücadelesini verebilmek ve idealinde kurmuş olduğu bir dünyayı gerçekleştirebilmek için bazı dinamiklere ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlar temin edilmeden hayat ve gelecek adına bir düzenlemeye girişilemez. Bu noktada elzem olan dinamiklerin başında gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz gelmektedir.

hüseyin-özcan1

Güçlü bir ülke, güçlü bir toplum için sosyal, ekonomik, sanatsal ve kültürel konularda tabii ki hepsinin temelini oluşturan eğitim alanında etkin olmak gerekmektedir. Bu amaca ulaşmak da nitelikli insan yetiştirmekten geçmektedir. Çağın değişimlerine ayak uyduran, teknolojiyi kullanan, yenilikçi ve yaratıcı düşünüp üretebilen öğretmenlerimiz; geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi nitelikli insan vasıflarıyla donatmaktadır. Nitekim Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, şu veciz sözlerinde öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha gözler önüne sermektedir: “Siz öğretmenler, sevgi elçilerisiniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz.”

Bu duygularla tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmaK üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de minnetle anıyorum.” dedi. 

 

 139 total views,  2 views today

Next Post

Vali Duruer'in Kurtuluş Bayramı Mesajı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Valisi Hasan Duruer’in Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;  Sevgili Edirneliler,  1361’den beri Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısı olan ve yüzyıllardır Balkanların merkezi olan Edirne, Balkanlar’daki her türlü sosyal, politik gelişmenin ve savaşların etkisini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp