Milli Güreşçi Mehmet Güçlü’nün izlenimleri

admin

Milli Güreşçi Mehmet Güçlü'nün izlenimleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Milli Güreşçi ve Güreş Yorumcusu Mehmet Güçlü Nün Başpehlivanlık güreşinden önce yaptığı izlenimleri aynen aktarıyoruz. Mehmet Güçlü Başpehlivanlık güreşinden önce yaptığı açıklamada;”Ben kamu oyu yarattığı için Ali Gürbüz’ün pehlivanlığı tartışılmaz iyi bir pehlivan ama 1, 2 yıl gibi bir süre geçti . Antrenman ile müsabaka çok değişir. O kolay bir şey değil ve tabi daha önce Ali Gürbüz herkesten önce 5 adım öndeydi. Moralide bozuldu. Daha sonralarda piyasa güreşlerinde ayağı sakatlandı. Şimdi 40 derece bir sıcakta aynı eş değerde sporcuyla savaşırken ortada da bir kemer mücadelesi oldu. İnsan etkilenir normaldir. Ama bu gün de yorulmasına rağmen Yeşil yenmeyi başardı. Yanlız Yeşil’inde yenmesi sürpriz değil, Yeşil’de büyük pehlivan şimdi büyük ihtimalle Recep Kara’yı yüzde 60 önde görüyorum doğrusu Yeşil’ ide görmem lazımda, çünkü o da altın puana gelince zor güreşler yaptı. Recep Kara şuana kadar hafiften geldi. Çabuk geldi yani oda pehlivanlığın lezzetine göre iyidir yani bir altın puana gider. Diğeri 5 dk da yener. Benim favorim şuanda Yeşil ,onun olmasını istiyorum ama Recep diyorum.

Başaltında bizim Fethiye’den çırağımız Ali Yanatma var oda harika güreşler yaptı. oda başa aday olacak iyi bir pehlivan zaten antrenmanlarını da izliyorum sürpriz olmayacak başa çıkayım diye bazı dev pehlivanları parçalayacak.

Güreşen güreş izleyenler birliği geç kalmış bir proje bu güreşler de öyle çocuklar var ki buraya gelirken var. Dönerken paraları yok. Bunlar azda olsa desteklenmeli ,sponsorlar oluşturulmalı . Futbol olimpiyatlarda Avrupa da, dünyada sponsor bulup desteklenmektedirler. Bizimde belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, valilerimiz bu işi biraz ciddi tutmaları lazım. Kırkpınarı olimpiyatların yapıldığı yer olarak kabul edecekler. Bizim diğer yerlerimizde güreşler yapılacak en iyi güreşçiler buraya gelecek.

Geçen yıla göre seyirci yine var fakat dışarıdan pek kalabalık yok ama tabi belli bir seyircisi var. Her sene olduğu gibi güreş seyircisi sadıktır. Edirne’de, Antalya’da Muğla’da Karadeniz’de İstanbul’dan yine seyircisi var. Sabah 9 dan akşam 9a kadar oturuyorlar, izliyorlar.

Yağlı güreşte de herhangi bir azalma yok. Bu sene olağanüstü durumlar olmasına rağmen, güreşçi sayısında artma olmuştur. Bununla birlikte güreş severlerde artacak tribünler dolacaktır.

Edirne Belediyesinde Başkanla yemekte bulunduk. Çok kibar biri olduğunu dile getirmek gerek.Tabi güreşe ne kadar bağlı bir güreş takımı vardır? Güreşçiyi destekliyordur. Onu bilemem ama tabi Edirne’den güreşçi sayısı fazla olmalıdır. Pehlivanların içinde Edirne’nin çocuklarından olsa güreş daha güzel bir hale gelir. Edirne Belediyesi bunu yapabilir.

Güreşi kim bu kadar seviyorsa ben onun önünde eğilirim. Şapka çıkartırım. Kendi gücüm, zekâmın yettiği kadar ona da yardımcı olurum. Benim bir öğrencim Süleyman Atlı olimpiyatta büyük ihtimalle şampiyon olacak.”Dedi.

 

 483 total views,  2 views today

Next Post

Uzunköprü Belediye Meclisi'nde darbe girişimine karşı ortak karar

              Uzunköprü  Belediye meclisince alınan ortak karar ile “15 Temmuz 2016 gecesi ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Bu karanlık geceyi yaşatanları, halkımız hiçbir zaman affetmeyecektir. Bizler Belediye Meclisini oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp