Milli manevi değerlerimizi karalama kampanyasına dur de

admin

Eğitim bir Sen Edirne Şube Başkanı   Erdinç Dalgıç,son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden özellikle dün Diyarbakır’da ki hain saldırı sonucu şehit olan polislerimiz başta olmak üzere tüm şehirlerimizin Rabbim şahadetlerini kabul buyursun, rahmeti ile muamele eylesin,kederli ailelerine sabırlar versi” diye başladığı konuşmasında   daha sonra şunları kaydetti, “Türkiye’nin yakın tarihinde siyasal ve sosyo ekonomik bakımdan çok ciddi olumsuz sonuçlar doğuran 28 Şubat Post Modern Darbesi siyasi geçmişimizde ve literatürümüzde eşsiz acılar,ve zulüm ile aklımızı,ruhumuzu donduran soğuğuyla hatırlanmaktadır.28 Şubatın asıl operasyon merkezi kökü dışarıda olan odakların hainlik ve alçaklıkta sınır tanımayan ahlaksız acımasız duygusuz yerli işbirlikçileri aracılığıyla millet iradesine yapılan iğrenç bir darbedir.Çünkü millete kurulan tuzak yapılan komplo ve kuşatma doğrudan maddi –manevi varlığımızı ilim ve irfanımızı ahlak ve maneviyatımızı yaşama tarzımızı hedef almıştır.Devleti ve milleti ile ülkemiz tüm hatlardan uçuruma itilmiştir.

Milli manevi değerlerimizi karalama kampanyasına dur de (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

BATININ KOKUŞMUŞ  ÇAĞDAŞ MEDENİYET  ÖZLEMİ ÇEKENLER

Üzerinden 19 yıl geçmiş olmasına rağmen özellikle son günlerde ülkemizde ve şehrimizde Şubat rüyası gören, Türk İslam medeniyetinden nasiplenmemiş batının kokuşmuş çağdaşlık zırvasını medeniyet zannedip yutturmaya çalışan güruh, sıkıştıkları her fırsatta  Islama ve İslami değerlere saldırma alışkanlıklarına hız vermiştir.İlericilik,çağdaşlık yalancılığını perde yaparak arkasından sürdürdükleri yalan ve iftira kampanyaları ile halkımızın mukaddesatına  pervasızca dil uzatmaktadırlar.

Bir tohumda bir fidanı,bir fidanda bir ormanı düşleyerek yoluna kararlılıkla  devam eden Eğitim Bir Sen,her geçen gün büyüyerek gücüne güç katmaktadır.Sendika sayımlarına günler kala Eğitim Bir Sen’in  farklı konularda gündeme getirilmeye çalışılması ve konuşma bütünlüğüne dikkat etmeden söylenilenler içinden cımbızlanarak alınan bir kelime ile algı oluşturma operasyonları manidardır.

Eğitim Bir Sen kuşatıcılıkla yola koyulup yeni bir çığır açarak başlattığı soylu yolculuk,bütün engelleri ve badireleri aşarak 400 bine yakın üyesi ile eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olmanın yanında ülkemizdeki en büyük sendika olmayı başarmıştır.Üyelerinden aldığı güçle kamunun çözüm ortağı haline gelmeyi başaran sendikamız kavga zemininde rekabeti değil,rekabet zemininde hizmeti ilke olarak benimsemiştir.

MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATIYORLAR

Sözde Eğitim Sendikası olduğunu söyleyen bir takım çevrelerce  şehrimizdeiz bırakan işlere imza atan gönüllü kuruluşlarımızı,STK’ları ve kamu kurumu olan İmam Hatip okullarımızı hedef göstererek,kamuoyunda bu kurumlara karşı oluşan ilgi ve teveccühü sindirememenin hezeyanı ile adeta  ‘’Müslüman mahallesinde salyangoz satmayı görev edinmişlerdir.

Hukukun vazgeçilmez prensibi olan,masuniyet karinesini hiçe sayan açıklamaları ‘’Çamur at izi kalsın “Anlayışı  ile hukuk önünde suçsuzluğu  tescillenmiş değerli bir akademisyenimize iftira atmakta beis görmemektedir.Ey yalanı prensip edinmiş sendika sen mi koydun hocanın bilgisayarına o görüntüleri ki bu kadar emin konuşuyorsun?

Eğitim Bir Sen ve  gönüllü kuruluşlar olarak insan hak ve onuruna,din ve vicdan hürriyetine yönelik saldırı niteliği taşıyan,kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı anlayışı kınıyoruz.

Hiçbir somut bilgi belge ve istatistik olmadan 2 milyona yakın öğrencinin eğitim gördüğü ülkemizin marka değeri en yüksek eğitim kurumu,milletimizin gözbebeği İmam Hatip Okullarımızı alçakça cinsel tacizin merkeziymiş gibi gösterme gafletini ve densizliğini milletimizin engin vicdanına havale ediyoruz. Bu toptancı anlayışa soruyorum, Hangi İstatistik Kurumundan aldınız bu verileri?

Şubatın en soğuk  günlerindebile milletine sırtını dönmeyen, durak yakmayan,molotoflamayan  devletin gizli bilgilerini yabancı ülkelere peşkeş çekmeyen;vatanın en zor günlerinden en ön safta olmayı şiar edinmiş, milletini,vatanını, bayrağını,milli ve manevi değerlerin tümünü seven koruyan ve yaşatan İmam Hatiplere ve İmam Hatiplilere yönelik bu karalama kampanyalarına dur diyoruz. Her fırsatta türlü bahanelerle devlet ve millet malını yakıp yıkanlar, devletin,milletin güvenliğini hiçe sayarak terör estirenler daha bir yıl önce İmam Hatip mezunu savcımız adliye binasında şehit etmişlerdir.Rabbim tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin.Açıldığı günden bugüne kadar karıncayı incitmekten imtina eden İmam Hatipler  ve İmam Hatiplilerle uğraşınızın gerçek sebebi nedir? Yıllarca dışlanan,imam hatiplerin devletin mekanizmalarında görev alması mı hoşunuza gitmiyor? Son ve hak din olan dinimizi öğretmesi mi?
Milli manevi değerlerimizi karalama kampanyasına dur de (2)

 

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca  yürütülen ‘’ EVİN OKULA YAKINLAŞTIRILMASI VE DEĞİŞEN ANNE BABA ROLLERİ ‘’ isimli projede  velilere yönelik eğitim seminerlerinde görev alan her biri  alanında liyakat sahibi,birikimli aynı zamanda eğitimci yönleri olan kişileri kamuoyunda küçük düşürücü ifadelerle, şahsiyet cellatlığı yaparak,  aslında kişiler üzerinden İslami Değerlere hakaret edip, şark kurnazlığı alanındaki hünerlerini sergilemekten kaçınmamışlardır.Bu proje çerçevesinde Edirne Selimiye İmam hatip Ortaokulunda,binlerce yıllık medeniyetimize, aile yapımıza örf adet gelenek ve göreneklerimize ve dini değerlerimize ait seminerler bu malum sendikayı niçin rahatsız etmektedir? Bu seminerler için alanında uzman olan akademisyenlerin yerine acaba malum sendika kimleri önerebilir? Bu gün burada fütursuz iftiralar ve isnatlarına cevap verdiğimiz malum sendikanın başkanı Hikmet Bölükbaşı’nı zamanı yeri ve saati çeşitli platformlarda duyurulmuş seminerlere katılmak üzere bekliyoruz. Malum zat belki seminerler sayesinden içinde bulunduğu hezeyanlardan da kurtulur.

Şecaat arz ederken sirkatin söyleyen bedevi misali malum sendika hezeyanlarına bir yenisini eklemiş Peygamberlik mesleği olan imamlarımızı küçümsemiş,imamlık mesleğini sadece namaz kıldırma ve ölü yıkama memuru olarak gördüğünü ispatlamıştır.Her defasında laiklik, bilimsellik, ilericilik gibi kavramların arkasına sığınan bu anlayışı emeğin, üretenin, çalışanın, alınterinin kutsallığını ne çabuk unutmuştur.

Ülke olarak birlik ve beraberliğeen çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde böyle bir gündemin hala tartışılıyor  olması gösteriyor ki, İslamofobi sadece batının gündeminde değil, içimizdeki İngilizler  Fransızlar  batı politikalarının ülke içindeki taşeronluk ihalesini almışlar ve binlerce yıllık kültür ve medeniyetlerini bir asır evvel bu topraklara alçakça saldıran batıya peşkeş çekmek için sıraya girmişlerdir. Üstelik bu işi eğitim sendikası adı altında yaparak kendilerini kamufle etmişlerdir. Ne yaman çelişkidir ki dün üniversite kapılarından kovdukları birinciliklerle okullarını bitirmelerine rağmen diploma merasimlerine almadıkları dindarları pedofili ile cahillikle suçlamaktadırlar. İslamofobinin ülkemiz sınırları içerisinde pirim yapmaması için,  dine, dini değerlere saldıranların her platformda  karşılarında olacağımızı hatırlatarak tüm katılımcılara, gönüldaşlara ve basın mensuplarına katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

 

 

 

 85 total views,  2 views today

Next Post

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği

            Otizm Farkındalık günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi.  Edirne Belediye Başkanı, Recep Gürkan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan  Sağlık Müdürü  Muhsin Kişioğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak BelediyeBaşkanı Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu Edirne OÇEM Müdürü Serhat Kara Edirne Belediye ve İl Genel Meclis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp