Milliyet Trakya Ekinde “Saat Kulesi” manşet haber

admin

Milleyet gazetesi  tarafından her hafta  ek olarak verilen  Milliyet Trakya ekinin manşet haberinde yer alan Edirne Ajans Gazetesi Haber merkezince haberleştirilen, uzun yıllardan bu yana  restore edilmeyen Tarihi Saat Kulesi  yer aldı.  Trakya ekinde “48 metrelik Tarihi Saat Kulesi’nin akıbeti merakla bekleniyor “RESTORASYON BİLMECESİ”  adıyla  manşet haber  oldu.

saat kulesi manşet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milliyet Gazetesinin Trakya ekinde yer alan habere göre, Edirne’nin sembolü olan Cenevizlilerden kalan tarihi Saat Kulesi’nin  restorasyonunun çok büyük maliyet istemediği, buna rağmen yıllardır  restore edilemediği ifade ediliyor. Bu önemli ve ismi Edirne ile anılan eserin bir an önce restorasyonunun yapılmasının Edirne turizmi açısından da  yararlı olacağı, bu konuda yetkililerin kulenin restorasyonunu  bir an önce gerçekleştirmeleri gerektiği belirtiliyor. Bir turizm kenti olması beklenen Edirne’de bu tür eserlerin önemine dikkat çekiliyor.

 157 total views,  2 views today

Next Post

İş hayatında kadınlarımız

 Ülkemizde yapılan istatistiklere  göre, Türkiye’de istihdam edilen kadınların büyük bir çoğunluğu kayıt dışı ekonomide  zor ve güvencesiz  koşullarda  çalıştığı   herkesçe biliniyor.  Kadınlara  için bu durum iş  yaşamında  kadın ve erkek arasında derin bir eşitsizlik  adeta uçurum  olduğunu ortaya çıkarıyor. Türkiye’de her 3 kadından 2’si işsiz. Çalışan kadın işgücünün en çok […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp