Mimar Sinan Vakfından Balkan Basın Birliğine Ziyaret

admin

    Mimar Sinan Vakfı Kurucu Başkanı Hasan Gümüş ve Vakıf Yöneticileri Balkan Basın Birliği’ni ziyaret etti.

hasan gümüş

Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş ve vakıf yöneticileri, Balkanlar’daki gazetecileri örgütleyerek aynı çatı altında toplamayı amaç edinen ve bu yönde başarılı çalışmalar sürdüren Balkan Basın Birliği’ni ziyaret ettiler.

Balkan Basın Birliği’nin Balkan Ülkelerindeki Türk Gazetecileri örgütlemesi ve tek çatı altında toplaması girişimlerini olumlu bulan Hasan Gümüş, “Balkanlar bizim için önemli bir coğrafyadır. Bizler Edirne’de yaşayan insanlar olarak birliğin balkanlarda yapmış olduğu çalışmaları takdirle ve teşekkürle takip ediyoruz” dedi.

Balkan Basın Birliği’nin kuruluş amacının ortak coğrafyadaki gazetecileri, bir araya getirmek olduğunu belirten Balkan Basın Birliği Başkanı Ali Soydan, “Balkan Basın Birliği olarak çoğu balkan ülkesinde örgütlenmemizi tamamlayarak bürolarımızı aktif hale getirdik. Yunanistan ve Bulgaristan’da da iki büromuzu faaliyete geçirdikten sonra Balkan Basın Birliği tam anlamıyla kurulmuş olacak” dedi.

 285 total views,  2 views today

Next Post

ORC Anketinde Edirne’nin %69,2’si “HAMDİ SEDEFÇİ” dedi.

ORC, araştırma şirketi Trakya ve İstanbul’un 4 ilçesinde anket çalışması yaptı. 10-20 Kasım arasında gerçekleştirilen araştırmada 7500 denekle görüşüldü. Yapılan ankette % 45 oranında CHP, % 31,2 İLE Ak Parti,  %7,5 MHP, Diğer % 2,5 oranları çıktı. Edirne Belediye Başkanlığı için CHP’den kimi görmek istiyorsunuz sorusuna da seçmenlerin % 69,2 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp