Mimar Sinan Vakfı’ndan şefkat eli

admin

Mimar Sinan Vakfı’ndan şefkat eli (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne Mimar Sinan Vakfı, Trakya Şefkateli Derneği ile birlikte, Edirne girişine gelen Suriyeli mültecilere gıda ve su yardımında bulundu. İlk gün akşam saatlerinde mültecilerin beklediği otoban gişelerine yakın bölgeye gittiklerini belirten Vakıf başkanı Av. Şükrü Çeşme, Edirnelilerin bu insanlık dramına sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Çeşme yardım çalışmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Edirnelilerin hemen hepsi muhacir evladıdır. Bundan çok değil bir asır önce bu topraklarda büyük göçler yaşandı. Bu muhacir kardeşlerimizin halini anlamalıyız. Kalabalık bir Suriyeli grubunun Edirne’ye yaklaştığını duyunca Vakfımız ve kardeş kuruluşumuz Trakya Şefkateli Derneği yetkilisi bir grup arkadaşımızla hemen harekete geçtik.

Mimar Sinan Vakfı’ndan şefkat eli (2)

 

 

 

 

 

 

KUMANYA DAĞITIMI YAPILDI

Hazırladığımız yaklaşık 200 adet kumanya ve meyve suyu ile 1000 adet içme suyunu ilk gün akşam saatlerinde, hem Havsa otoban gişelerinde hem de Edirne otoban gişeleri yakınında bekleyen Suriyelilere bizzat dağıttık. Soruna evrensel insan hakları ve uluslar arası mülteci hukuku kurallarına da uygun, acilen kalıcı bir çözüm bulunmalıdır.”

Mimar Sinan Vakfı’ndan şefkat eli (3)

 109 total views,  2 views today

Next Post

Mustafa İriş; “amacımız mecliste gurup kurmak”

SAADET PARTİ’SİZ BİR MECLİS SORUNLARI ÇÖZEMEZ Saadet parti Edirne yöneticileri il merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran İl Başkan Yardımcıları  Sinan Tekin, Alpaslan ateş, merkez İlçe  Başkan Yardımcısı Hasan Yüzer, teşkilat  başkanı Mansur İriş ile partililer ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp