Mimar Sinan Vakfı’ndan Voyvodina’da İftar

admin

Mimar Sinan Vakfı’ndan Voyvodina'da İftar (2)

 

 

 

 

 

Ramazan çalışmalarına bu yıl da devam eden Edirne Mimar Sinan Vakfı, Bulgaristan Şumnu ve Yambol şehirlerinden sonra, Müslüman azınlığın yaşadığı Sırbistan’ın Voyvodina bölgesinde iftar programı düzenledi. Vakfın kurucu başkanı Hasan Gümüş, beraberinde Vakıf yetkilileri Av. Müjdat Kahve, Av. Şükrü Çeşme, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörü Fatih Ot, Edirne İl Genel Meclisi üyesi ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suçimez, İlyas Akmeşe ve Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şentürk’ten oluşan heyetle birlikte iftar programına katılmak üzere Sırbistan’a gitti. İftar programına Sırbistan Başmüftüsü Mevlud Efendi Dudiç, Sancak bölgesinden Novi Pazar İlahiyat Fakültesi dekanı Enver Giciç ile birlikte Voyvodinalı yüzlerce Müslüman katıldı.

Mimar Sinan Vakfı’ndan Voyvodina'da İftar (3)

 

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık altı bin Müslümanın yaşadığı Macaristan sınırı yakınlarındaki yüzbin nüfuslu Subotitsa (Subotica) şehrinde bulunan camide gerçekleştirilen iftar sonrasında halka hitap eden Hasan Gümüş, katılımcılarla bir arada olmaktan duyduğu mutluluk ve heyecanı dile getirdi. Hasan Gümüş, Arapça yaptığı ve Enver Giciç tarafından Sırpça’ya çevrilen konuşmasında “Ramazan ayınız mübarek olsun. Hepinizi sadece Allah için seviyoruz.” dedi. Müslümanların kardeş olduğunu ve cemaat olmanın önemini vurgulayan Sırbistan Başmüftüsü Mevlud Efendi Dudiç de organizasyon dolayısıyla Edirne Mimar Sinan Vakfı’na teşekkür etti. Hasan Gümüş, kılınan akşam namazının ardından cami bünyesinde bulunan kütüphane ve dershanede incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Mimar Sinan Vakfı’ndan Voyvodina'da İftar (1)

 162 total views,  5 views today

Next Post

Sertifikalarını vali şahin ve milletvekili emir’den aldılar

              Edirne Valiliğinin öncülüğünde kurulan Mehtertakımı İŞKUR’un düzenlediği kursu bitirerek sertifikalarını aldılar. Dar-ül Hadis cami bahçesinde düzenlenen iftar ve sertifika töreni öncesi mehter takımı mini bir konser verdi. İŞKUR tarafından düzenlenen kursu bitirenlere Mehteran Sanatçısı sertifikaları Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Edirne Milletvekili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp