Mimarlar Odası’ndan Mimar Sinan’a Saygı

admin

AW000771

 

Mimarlar Odası Edirne İl Temsilciliği, ölümünün 425’inci yılında Mimar Sinan’ı andı. Selimiye Meydanı önündeki Mimar Sinan Heykeli önünde düzenlenen anma töreninde konuşan Mimarlar Odası Edirne İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ergin, “Bir tek camimizi veya diğer eserlerimizi korumak, bize ve kentimize bir şey kazandırmaz” dedi.

Selimiye Cami’nin mimarı Mimar Sinan, ölümünün 425’inci yılında Mimarlar Odası Edirne İl Temsilciliği tarafından anıldı. Sinan’ın heykeli önünde saygı duruşunda bulunan oda temsilcileri daha sonra heykelin önüne çelenk sundu.

Programda kısa bir konuşma yapan Oda Temsilcisi Atila Ergin, kent olarak üretken olmaları gerektiğini ifade ederek, “Bir tek camimizi veya diğer eserlerimizi korumak, bize ve kentimize bir şey kazandırmaz. Kentimizi bütünüyle korumak ve siluetine dokunmadan yaşamayı bilmeliyiz. Bu şehrin tarihsel kimliğine ve kültürüne saygılı davranmalıyız” dedi.

 179 total views,  2 views today

Next Post

Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

“Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 168 yıldır çalışmaktadır. 10 Nisan, ‘Polis Günü’, aziz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp