Minderin Kraliçesine Sedefçi’den Büyük Jest…!

admin

1 Ay önce Gençlerde Dünya ikincisi, 10 gün önce de Üniversiteler arası Dünya

şampiyonasında, Dünya üçüncüsü olmayı başaran 17 yaşındaki minderin

kraliçesine, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi beşi bir yerde altın hediye

edeceği öğrenildi.

İlimizin yetiştirdiği bayan güreşçilerin başarı haberleri bitmek bilmeden devam ediyor. Trakya Birlik Spor kulübünde güreş hayatına antrenör Habil Kara nezaretinde devam eden minderin kraliçesi Hafize Şahin adeta madalyaya doymak bilmiyor. Bir ay önce  Tayland’ın Pattaya kentinde yapılan Dünya Gençler Güreş Şampiyonasında, bayanlarda 59 kiloda Hafize Şahin finale yükselmiş ve finalde hakem oyunları yüzünden altın madalyayı kıl payı kaçırarak  gümüş madalya kazanmıştı. Aynı Hafize bir hafta önce bir madalya daha kazandı, bu bir bronz madalyaydı, ama rakipleri hem çok güçlü hem de yaşça kendinden büyük sporculardı. Buna rağmen Üniversiteler arası Dünya Şampiyonasına katıldı. Hafize Şahin, burada da üçüncü olarak ülkemize bronz madalya kazandırdı.

Sedefçi; “Hafize’ler kolay yetişmiyor”

Hem ülkemiz hem de Edirne’nin tanıtımı adına başarıdan başarıya koşan Hafize Şahin için Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin önceki gün Edirne Ajans’a yaptığı açıklamada “Bu kızımızın elde ettiği başarı gerçekten çok önemli bir başarıdır. Kızımızın ödüllendirilmesi gerekir. Bu genç yaşta bu kadar üstün başarı elde etmesinden dolayı onu ve onu yetiştiren hocası Habil Kara ile kulübü Trakya Birlik Sporu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Belediye başkanı Hamdi Sedefçi’nin minderin kraliçesi Hafize Şahine beşi bir yerde altın hediye edeceği gazetemiz spor merkezi tarafından öğrenildi.

Minderin Kraliçesine Sedefçi’den Büyük Jest...!
Minderin Kraliçesine Sedefçi’den Büyük Jest…!

 885 total views,  2 views today

Next Post

Edirnespor GK Nerde, onlar orada..!

Bal Liginde 2 senedir mücadele eden ve bütün Türkiye’nin dikkatini çeken kulüplerimizden Edirnespor Gençlik Kulübünün maçlarına tarftarın yoğun ilgisi kadar, yönetim kurulunda görev alanlarında ilgisi dikkat çekmeye devam ediyor. Bu yöneticilerden eski Ayşekadın GB Başkanı ve Edirnespor GK yöneticisi Polat Öztaş her zaman olduğu gibi biricik oğlu Nevzat Öztaş objetifimize […]
Edirnespor GK Nerde, onlar orada..!
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp