Minibüs güzergâhlarında değişiklik

admin

Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyon’u minibüs hatlarındaki güzergâhlarla ilgili bazı değişikliklere gitti. Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyon’un aldığı kararlar, Eylül ayında toplanacak olan Belediye Meclisi’nde görüşülecek.

Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyonu, Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner başkanlığında toplandı. Toplantıya Komisyon Başkanı Savaş Üner, Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun ile komisyon üyeleri Hakan Giyik, Mahmut Keskin, Hakan Dağdeviren ve Tamer Karadağ katıldı.

Minibüs güzergâhlarında değişiklik (1)

 

 

 

 

 

 

 

Gelen talepler üzerine İstasyon Mahallesi -Merkez Hattı;

“İstasyon Mahallesi Bahçelievler mevkiindeki  depolama alanından hareketle tren köprüsü alt kısmından  geçerek, Mezarlık ve Aydın sokağa girip buradan devamla Kirişhane Meydanına gelmeleri, buradan hareketle Hacı Arif Sokaktan Uzunkaldırım Caddesi’ne çıkıp devamla, Tarlakapı Caddesi Kavşağını geçip, Eski İstanbul Caddesi ile Uzunkaldırım Caddelerinin Kesiştiği Kavşaktan sola dönerek Eski İstanbul Caddesini takiben, Edirne Lisesi önü, İnönü İlköğretim Okulu önünden geçerek- Selamsız Sokak – Mutafcılar Sokak – İkikapılıhan Caddesi – Orduevi Kavşağı – Talatpaşa Caddesi – Ziraat Bankası Kavşağı – Londra Asfaltı – Gazimihal Depolama alanı şeklinde ve bu hatta depolamanın  İstasyon Mahallesi ve Gazimihal depolama alanında yapılması” şeklinde yeniden düzenlendi.

5A’DA YENİ DÜZENLEME

Ulaşım Komisyonunun, 5A Eski TOKİ-Kıyık-Kavgaz-Yeni Göçmenevler-Yeni TOKİ ve Yeni Devlet Hastanesi Hattı’nda yaptığı düzenleme ise şu şekilde oldu:

“Yeni Devlet Hastanesi-Yeni Toki-İbrahim Zagra Caddesi-168. Sokak- H. Ayhan Ergin Sokaka-75. Yıl İlkokulu- Eski Göçmenevleri- Bülent Ecevit Bulvarı- Suni Gölet-Egeşah Sitesi önünden-Mithat Vardar Caddesini takiben, Yayla Evleri, Serhat Koleji önü, Şükrüpaşa Caddesini takiben sağa Atatürk Caddesine çıkmaları ve devam ederek Son Sokağı takiben sola dönüp Kıyık Caddesine çıkmaları, buradan Kıyık Caddesini takiben Lalapaşa istikametinde yeni düzenlenen döner kavşağa kadar giderek buradan dönüp Kıyık Caddesini takiben, Kıyık Polis Lojmanları karşısı, Kıyık Cami karşısı, Göğüs Hastanesi karşısı, Halk Eğitim karşısı ve devamla Orduevi Kavşağından sağa dönüp, Ziraat Bankası Kavşağından Hükümet Caddesini takiben Saraçhane üzerinden Tekkekapı Caddesi-Hacıçeşme Mezarlığı ve takiben Ahmet Taşçı Caddesi üzerinden Eski TOKİ, dönüşlerde de aynı güzergahı takip etmeleri; bu hatta depolamanın Eski TOKİ ve Yeni Devlet Hastanesinde yapılması”

5B Hattı Eski TOKİ-Emniyet-Yeni Göçmenevleri-Yeni Toki-Yeni Devlet Hastanesi Hattının “Yeni Devlet Hastanesi- Yeni Toki- İbrahim Zagra Caddesi- 168. Sokak-Yeni Göçmenevleri-Milli Piyango Ticaret Lisesi- Alper Yazoğlu Caddesi – Serhat İMKB Meslek Lisesi-Bahriye Üçok Caddesi-Suni Gölet Köşe-Bülent Ecevit Caddesi – Egeşah Sitesi önünden-Mithat Vardar Caddesini takiben, Yayla Evleri-Mithat Vardar Caddesi – Turhan Dursun Caddesi-Askerlik Şubesinden-Emniyet Caddesi – Eğitim Fakültesi  – Atatürk Caddesi – SSK – Orduevi- Ziraat Bankası Kavşağından Hükümet Caddesini takiben Saraçhane üzerinden Tekkekapı Caddesi-Hacıçeşme Mezarlığı ve takiben Ahmet Taşçı Caddesi üzerinden Eski TOKİ, dönüşlerde de aynı güzergahı takip etmeleri; bu hatta depolamanın Eski TOKİ ve Yeni Devlet Hastanesinde yapılması” şeklinde  yeniden düzenlenmesine kara verildi.

2C NO’LU HATTA DEĞİŞİKLİK

2C NO’LU hattın güzergahı ise,  Eski TOKİ-ESENTEPE; Eski TOKİ’den hareketle Ahmet Taşçı Caddesi- Tekke Kapı Caddesi-  Hükümet Caddesini takiben Ziraat Bankası Kavşağından, Orduevi-Ayşekadın-D S İ-Zübeyde Hanım Caddesi-Huzurevi-Değirmenli Kavşak-Bahriye Üçok Caddesi-10. Cadde-Şükrüpaşa Mahalle Muhtarlığı-Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Caddesi-Eski Göçmenevleri-75. Yıl İlköğretim Okulu-Çağrı Durağından Ümran Akkan Caddesi-Arazpark-Özserhat Depolama Alanı” şeklinde düzenlendi. Minibüslerin depolama alanı ise,Eski TOKİ ve Özserhat Depolama alanları olarak belirlendi.

Minibüs güzergâhlarında değişiklik (2)

 120 total views,  2 views today

Next Post

Meriç; “Edirne’yi ben değil biz diyerek kalkındırırız”

Son günlerde artış gösteren Edirnelilerin dayanışması ve bunun yerli malı karpuzun tüketiminde de göstermeleri konusunda açıklama yapan Aslanzade Firması Sahibi Arif Meriç, bu tür dayanışmayı çok önemli bulduğunu belirterek; “ Bölgemizde yardımlaşma konusu gerçekten hepimizin arzuladığı bir durum. Ben Edirne’de doğdum. Edirne’de doydum. Edirne’de bir ahde vefa var. Bu kentte […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp