Minibüs Şöförlerine Vatandaşla Doğru İletişim Semineri

admin

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü şehir içi ulaşımı sağlayan ETUS şoförlerine insanlarla birebir etkili iletişim, vatandaşla doğru iletişim, beden dili konularında eğitimler veriyor.

Edirne Belediye Başkanlığı olarak 2012 yılı içerisinde şehir içi ulaşımında hizmet veren taksicilere ve minibüsçülere eğitim semineri verdiklerini ve 2013 yılında da bu eğitimlerin devam ettiğini belirtti.
“2013 yılının ilk eğitimini de geçtiğimiz gün başlattık. Şehir içi ulaşımda görev yapan Edirne Toplu Ulaşım sistemi (ETUS) şoförlerine yönelik insanlarla birebir etkili iletişim, vatandaşla doğru iletişim, beden dili konularında eğitimler veriyoruz. Gün boyu aynı yol güzergâhında, direksiyon başında oturan şoförlerin stresle nasıl başa çıkabilecekleri konusunda eğitimler veriyoruz” dedi.
Belediye Başkanlığı, ETUS Şoförlerine yönelik 2013 yılının ilk eğitim seminerinin vatandaşla doğru iletişim, beden dili konularında Uzman Psikolojik Danışman Esra Selvi tarafından verildiğini belirtti.
Edirne Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun’un da katıldığı 2013 yılının ilk eğitim seminerinin devam edeceğini belirterek, “amacımız şoförlerle halkın arasında iletişimin, saygı ve sevgi çerçevesinde olmasını sağlamak. Daha önceki yıllarda konuyla ilgili olarak bazı sıkıntıların yaşanması sebebiyle bu eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimlerin şoförler üzerinde etkili olmasını ümit ediyoruz” dedi.20130314_205136

 184 total views,  2 views today

Next Post

Tam Günde Geri Adım Olmayacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tam Gün Yasası ile ilgili bazı detayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk grup toplantısında açıklayacağını ifade etti. Müezzinoğlu, “Hocamızın bir taraftan ‘üniversitede ben şunu şunu yapmaya devam edeyim ama öbür tarafta da şurada şurada beni serbest bırakın’ gibi ilkesel bir duruşumuz, yani tam günden geri adım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp