Minibüs Zamlarına Pankatlı Pretosto

admin

Eski Cami yanında bir araya gelen öğrenci ve vatandaşlardan oluşan 150 kişilik bir gurup polisin engellemesine rağmen, belediye önüne kadar Belediye başkanı aleyhinde slogan atarak yürüdü.

Belediye önünde gelen  gurup  zamları protesto eden sloganlarına devam etti.Burada  gurup adına yapılan konuşmada polislerce yapılan engelleye tepki göstererek şöyle denildi” Dün ODTÜ yapılan engellemeler bugün  Edirne’de uygulanmaktadır. Bir süre önce Emniyetçe yapılan açıklamada, Edirne’deki basın açıklamalarının süresiz engellendiği açıklandı.

Daha sonra yapılan açıklamada ise yanlış anlaşıldı, biz sadece çadır eylemlerini yasakladık dendi.

BELEDİYE KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR

Bizler bu tür eylemlere karşı demokratik mücadelemizi sürdürme kararlılığındayız Sedefçi halkın yararını düşünme yerine, Serhat Birliğin rant elde etmesini düşünmektedir. Buradan Hamdi Sedefçiye sesleniyoruz. iki arkadaşımızı Belediye Meclisine göndereceğiz daha önceleri olduğu gibi arkadaşlarımız dışarı çıkarılırsa belediye meclisini işgal edeceğiz. Belediye kimsenin babasının mülkü değil halkın malıdır” denildi

Daha sonra Belediye önünde biriken gurup belediyenin içine girmek istedi. Belediye yetkilileri ve güvenlik kuvvetleri bunu engelledi. Bu arada Biri erkek diğeri bayan iki kişi Belediye Başkanı Sedefçi ile görüşmek için Belediye’ye geldi. Belediye Başkanı Sedefçi ile bir süre görüştü.Toplantı sonunda açıklama yapan Sedefçi toplantı sonrası yapılan açıklamasında  iki yıl içinde bilet fiyatlarına  Sadece %15 zam yapıldığını, bu arada akaryakıta %24 zam geldiğini, bu kararın belediye meclisince kabul edildiğini kaydetti. 

 215 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Meclisinden minibüs zamlarında Geri Adım

Belediye meclisinin aylık toplantısında görüşülen şehir içi ulaşıma yapılacak %15 zam,toplantı öncesi yapılan protesto ve AKP Belediye meclis üyelerinin oylamada çekimser oy vereceklerini açıklamaları üzerine  Hamdi Sedefçi minibüs zamlarını geri  çekmek zorunda kaldı. Belediye Meclisi Ocak ayı aylık olağan toplantısını Başkan Hamdi Sedefçi Başkanlığında gerçekleştirdi. Görüşülen gündem maddelerinden sözleşmeli personele […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp