Minik kitapseverler, kitap fuarında

admin

KİTAPLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASINDA KAYBOLDULAR

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla buluşturmak için düzenlenen ve 16 Ekim Pazar Günü son bulacak olan Edirne 4 Kitap Fuarı’na, minik öğrencilerin büyük ilgisi devam ediyor. Öğretmenleri eşliğinde fuara gelen öğrenciler, kitapların büyülü dünyasında adeta kayboldu, kendilerine farklı dünyalar sunan kitapları özenle inceledi.

minik-kitapseverler-kitap-fuarinda-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekmeçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda 7 Ekim Cuma Günü kapılarını kitapseverlere açan Edirne 4. Kitap Fuarı’na olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Açıldığı günden beri yüzlerce kitapseveri ağırlayan kitap fuarına özellikle minik öğrencilerin ilgilisi büyük oldu. Edirne 4. Kitap Fuarı, bugüne kadar Edirne merkez ve ilçelerde eğitim-öğretim gören yaklaşık 2 bin öğrenciyi ağırladı.  Rengarenk kitapların içinde kendilerine farklı dünyalar sunan kitapların arasında kaybolan öğrenciler, sevdikleri yazarlarla sohbet etti, fuarda stant açan yayınevlerini tek tek gezdi.

minik-kitapseverler-kitap-fuarinda-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğretmenleri ve aileleri eşliğinde fuarı gezen öğrenciler, kitapla buluşmalarını sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

Tarihi kervansarayda, mistik bir ortamda kitaplarını tanıtma imkanı bulan yazarlar da Edirne Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği kitap fuarının her geçen gün daha da büyüdüğü, daha da geliştiğini belirterek, “Edirne Türkiye’nin en önemli kitap fuarlarından birinin temellerini bugünden atıyor. Gelecekte kitap fuarının en önemli noktasının Edirne olacağını düşünüyoruz” dediler.

minik-kitapseverler-kitap-fuarinda-4

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne 4. Kitap Fuarı boyunca 40 yayınevi ile birlikte 80 yazarın katılacağını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Kültür ve Sanat Danışmanı Ender Bilar, “Birbirinden değerli yazarları ve kitapları bir kez daha kentimizin Edirne halkıyla, öğrencisiyle, genciyle buluşmanın mutluluğunu ve gurunu yaşıyoruz. Özellikle öğrencelerimizin yoğun ilgisi aydınlık gelecek için bizi umutlandırıyor. Kitap fuarının 6 gününde 2 bine yakın öğrencimizi ağırladık” dedi.

minik-kitapseverler-kitap-fuarinda-3

 125 total views,  2 views today

Next Post

Op. Dr. Kemal HEKİMOĞLU vefat etti

                    Edirne’nin sevilen hekimlerinden, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Doktur Kemal Hekimoğlu Allah’ın rahmetine kavuştu. 70 yaşında yaşama veda eden iki çocuk babası Hekimoğlu’nun cenazesi Eski Cami’de Öğlen namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Buçuktepe Mezarlığında defnedildi. Hekimoğlu’nun cenaze namazına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp