Minik Öğrenciler Okulları Süsledi

admin

2014-2015 Eğitim- Öğretim yılının başlamasına bir hafta kala Anasınıfı ve 1.Sınıf öğrencileri Okula Uyum kapsamında sıraları doldurdu. İlkokulların havası bir anda değişti. Öğretmenlerin 1 Eylül’den beri okula gelmeğe başlamaları minik öğrencilerinde gelmesi ile okulları Eğitim Öğretime bir adım daha yaklaştı. Öğretim yılının başlaması ile 60.000 ne yakın öğrenci Edirne ve İlçelerinin okullarını dolduracak.

minik öğrenciler okulları süsledi (4)

Edirne ve İlçelerindeki tüm öğretmenler Eylül başından beri seminer çalışması ve Öğretime hazırlık yapmak için okullarına gidiyorlar. Bazı öğretmenler il içi yer değiştirme nedeniyle eski okullarından ayrılarak yeni okullarında göreve başlamak için ilişik kesme işlemlerini hızlandırdılar.

minik öğrenciler okulları süsledi (1)

Okul Müdürlerinin büyük bir bölümünün görevinin sona ermesi ve değişmesi nedeniyle okulların büyük bir bölümü görevlendirilen farklı müdürlerle Eğitim –Öğretimini sürdürecekler.

minik öğrenciler okulları süsledi

Veliler okulların açılmasına az bir zaman kala çocuklarının okul ihtiyaçlarını giderme telaşına düştüler.   Çocukları ilk defa Anasınıfı ve 1.Sınıfa gidecek velilerin heyecanı, okul önünde çocuklarını sabırsızlıkla Şükrüpaşa İlkokulu Müdürü Dursun Karabulut; okullarına yeni başlayan öğrencilerin ilk hafta okulun bölümlerini öğrendiklerini ,Ailelerinden ayrı kalmaya alıştırıldıklarını ,okula uyumlarına katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirtti.

minik öğrenciler okulları süsledi (3)

minik öğrenciler okulları süsledi (2)

 

 

 

 209 total views,  2 views today

Next Post

Tarım Kongresi

Konuşmacıların ifadesine göre bugüne kadar yapılan tarım kongrelerinin en kapsamlı ve en çok katılımla gerçekleşeni T.Ü Balkan Yerleşkesi salonunda 25 ülkeden 800 tarım uzmanının katılımı ile yapıldı. Kongre üç gün devam edecek. Bilindiği gibi Tarım, bölgemiz için çok önemli bir gelir kaynağı. Diyebiliriz ki, birinci sırada yer alan yüz binlerce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp