Modavizyon’dan kan bağışı kampanyasına büyük destek

admin

Edirne’nin gururu olan Modavizyon Tekstil Fabrikası Edirne Kızılay’ın Kan  Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Kan Bağışı kampanyasına büyük destek verdi. Yüzlerce çalışanı ile bölgeye istihdam sağlayan Modavizyon Tekstil Fabrikası çalışanları ve yöneticileri büyük bir duyarlılık örneği göstererek “Kan bağışı kampanyasına”  destek olup kan verdi.

Modavizyon Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Turgut Bakır, Gazetemize yaptığı açıklamada,   “ Bu kampanyanın Kızılay‘ımıza hastalarımıza hayırlı olmasını şifalar getirmesini diliyorum. Bildiğim kadarıyla kan bağışında bir sıkıntı var, stoklarda bir azalma söz konusu o nedenle bunun kalabalık güzel kuvvetli bir işletmede yani çalışan sayısı yüksek olan işletmede yapılaması benim için önem taşıyor. Aynı zamanda katılımcılar için, Kızılay için de ümit ediyorum öyledir. Çalışan sayısının yüksek olması buradan yüksek miktarda bağış alacağımız düşüncesi yaratıyor inşallah öyle gerçekleşir. Hastalarımıza şifa vermesini Kızılay’ımıza da hayırlı olmasını diliyorum. Çok güzel bir organizasyon hem yatak sayısı itibariyle hem de mekan itibariyle hoş bir görüntü olmuş cezp edeceğini, daha fazla bağış alacağımızı düşünüyorum.” Dedi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada,  “Kan sadece insandan elde edilen tek tedavi aracı bu anlamda da Edirne Kızılay Kan Merkezi kendi bölgesindeki tüm hastanelerin kan ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışıyor. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Edirne Devlet diğer özel hastanelerin tüm kan ihtiyacını biz karşılıyoruz. Ama dediğim gibi kan sadece insanda elde ediliyor insanlar verdiği sürece ihtiyaç sahipleri de kan bulabilir. Artık hasta yakınları kan aramasın diye düzenli olarak gönüllü kan bağışları yaparak, alarak, kabul ederek hastalara hastanelere ulaştırıyoruz. Biz burada bugün alacağımız kanları İstanbul bölge kan merkezimize gönderiyoruz orda tetkikleri ve ayrıştırma işlemi yapılıyor ertesi gün tüm hastaneler kan istemlerini yapıyorlar hasta yakınları hiçbir maddi karşılık vermeden hastaneye ulaştırılıyor ve hastaya kan kullanılıyor.

Ama kan verilirse kullanılabilir verilmediği takdirde Kızılay’a kan verilmezse insanlarda kan bulamıyor. Edirne Kızılay Kan Merkezi olarak bölgemizdeki kan ihtiyacının karşılanabilmesi için her gün iki ekip çıkartıyoruz düzenli olarak Modavizyon’a biz ilk defa bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Modavizyon yöneticilerinin davetiyle umut ediyoruz ki bugün iyi bir kan bağışıyla ihtiyaç sahibi olan insanlara kanı ulaştıracağız. Kan sadece insandan elde edilen tek tedavi aracı insanlar verdiği sürece ihtiyaç sahipleri bulabiliyor Kızılay da  bir aracı kurum. Şuan sadece kan bağış toplama işi Kızılay’a verilmiş durumda insanlar Kızılay’a kan verdiği sürece hastanelere biz ulaştırabiliyoruz. Sistem şu artık hasta yakınları kan aramıyor Kızılay’a gönüllü bağışlarla Kızılay kanı topluyor hastaneler her sabah ihtiyaç olan kanı Kızılay’dan istiyorlar ve Kızılay gönderiyor. Ama dediğim gibi üretilebilen bir şey olmadığı için kan bağışlandığı sürece ihtiyaçlar karşılanabiliyor. O yüzden herkesin Kızılay’a düzenli olarak gelip kan vermesi gerekiyor ki ihtiyaç olduğunda hasta yakınlarında kan aranmasın artık amaç bu gönüllülükle düzenli olarak gelip versinler kan vermenin hiçbir zararı yok 18-65 yaş arası her sağlıklı birey  kan bağışı yapabilir hem kan bağışı yaptıklarında hücre yenilenmesi yeni kan hücreleri oluşuyor hem de insanlar kendilerini daha sağlıklı ve zinde hissediyorlar sonuç olarak da hayat kurtarıyorlar en önemli özelliği de hiç tanımadıkları bir insanın hayatını kurtarıyorlar. Herkesi gönüllü kan bağışına davet ediyoruz.” Denildi.

Edirne Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Erhan Aksoy yaptığı açıklamada, Her yıl  yaz aylarının sonunda kan bağışında azalmalara neden  olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti , Maalesef bu aylar, sıcaklar dolayısıyla tatillerin de olması nedeniyle şuanda kan stoklarımızda her ne kadar azalma var ise de bu tarz kurumlar ile iş birliği bizler için çok çok önemlidir.  Modavizyon fabrikasına da bu konuda kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

 

Çalışan sayısının yüksekliği bizleri de umut verici bir durum.  Kan bağışının artacağı konusunda mutluluk ve heyecanlıyız. Bu bizim burada  ilk kampanyamız, bundan sonrada daha işbirliğini arttırarak duyuruları arttırarak kan bağışını da arttırmak en büyük hedefimiz olacak. Modavizyon kan bağışına çok duyarlı bir fabrika birçok insan fakülteden hemen buraya inerek desteğini alıyor naif buluyoruz. Kızılay olarak artık biz Trakya Üniversitesi’nin de kan ihtiyacını karşılamakla yükümlü olduğumuz için onlara da kanlarını veriyoruz. Artık Modavizyon fabrikasının aynı desteği hiç azalmayacak.  Kızılay’a da aynı destekle aynı yoğunlukta kan bağışı yapacaklarına inanıyoruz. Bizi de buraya kabul ettikleri için davet ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Yıllar için de kan bağışına çok hızlı bir artış var halkımızın duyarlılığı giderek artıyor. Ama net olarak tamamını karşılayabiliyor musunuz diye sorarsanız biraz eksiğimiz var. Bu yüzden de tüm vatandaşlarımızı sağlıklıyken kan vermeye davet ediyoruz ki hasta olduklarında aramak durumunda kalamasınlar. Lütfen kan bağışı duyarlılığımızı bir nebze daha artırmak asıl büyük hedefimiz.” Dedi.

Daha sonra Kan bağışı kampanyasının il gönüllüsü olan Modavizyon Tekstil Fabrikası Genel Müdürü  Turgut Bakır, Kan bağışında bulundu. Fabrikada çalışanları kan bağışına duyarlı davranıp büyük gösterdi.

 347 total views,  2 views today

Next Post

Tüketici Hakem heyeti yeni bir rekora imza attı.!

Özel Haber – EdirneAJANS Haber Merkezi Edirne Tüketiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kocabaş,  Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı İlknur Zogo ve Dernek Yönetim kurulu üyesi  Mehmet Koç, İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun’u makamında ziyaret etti. “Tüketici hakem Heyeti  yeni bir rekora imza attı, Son 2,5 yılda Edirne’de 26 bin dosya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp