Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri kabul etti

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Başbakanlık Basın – Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitim programına katılmak için Türkiye’de bulunan Balkanlı Türk gazetecileri kabul etti.

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler

Sağlık Bakanlığı Merkez Binası’nda yapılan görüşmede yer alan gazetecilerle teker teker tanışan Bakan Dr. Müezzinoğlu, Balkanlardan misafir ağırladığı için mutlu olduğunu söyledi. Türkiye ile Balkanlar arasında asırlara dayanan tarihsel ve kültürel bir bağ olduğunu hatırlatan Müezzinoğlu, geçen zamana rağmen bu ilişkilerin ilk günkü tazeliğini koruduğunun altını çizdi. Türkiye’nin Balkanlardaki hassasiyetinin bütün dünya tarafından bilindiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, ülke olarak bu konuda asla taviz vermeyeceklerini vurguladı.

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler7

Balkanlar bizim için önemlidir

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine de dikkat çeken Dr. Mehmet Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Yunanistan’dan gelen birbirinden güzide genç kardeşlerimizin, mesleki formasyonlarını geliştirmek adına Türkiye’de olmalarından son derece mutlu oldum. Bu vesileyle farklı ülkelerden ama aynı coğrafyadan bu kadar insanın bira araya gelmesi güzel bir kardeşlik ve birlikteliğin örneğidir. Gerek inanç gerekse de kültürel değerlerimizde geniş bir yer bulan hoşgörü ve kardeşlik olgusu, geçmişte olduğu gibi bugün de aynı yoğunlukta bizde yer buluyor. Asırların ötesine dayanan kardeşlik bağımızın bulunduğu Balkanlar, geçmişte olduğu gibi bugün de bizim için önemli bir coğrafyadır.”

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler7 (1)

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra konuklarının sorunlarını cevapladı ve Türkiye’nin Balkanlardaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri Edirne’de de ağırlamak istediğini sözlerine ekledi.

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler7 (2)

Görüşmenin sonunda Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, eğitim için Türkiye’ye gelen Balkanlı genç gazetecilere günün anısına hediye verdi.

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler7 (3)

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler7 (4)

mehmet-müezzinoğlu-balkanlı-gazeteciler2
 

 166 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Gençliğinden Bildiri

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mansur İriş, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezinin ülke genelinde aynı günde 11 bölgede icra ettiği, 6. İlçe Başkanları Toplantısı ile ilgili bir açıklama yaparak gençliğin sorunlarına dair bir manifesto yayınlandığını söyledi.   Mansur İriş açıklamasında; “Bugün gelinen noktada suni gündemlerle halkımızın kafası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp