Müezzinoğlu “Ey Atatürkçüler Ey Cumhuriyetçiler Yan Gelip Yatmayın”

adminDSC_2114

DSC_2113

 

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ak Parti Danışma Meclisinde Konuştu Müezzinoğlu “Bolu Dağı Tünelini Patates Deposu Yapmayı Düşünen Patates Kafalılara Ne Yapabileceğimizi Biz Gösterdik”

DSC_2112

 

“Ey Atatürkçüler, Ey Cumhuriyetçiler, Atatürk’ün Gölgesine Yan Gelip De Yatarak Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Asla Varamazsınız”

AW000626

 

DSC_2117

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Edirne Danışma Meclisi toplantısına katıldı ETSO’da yapılan toplantıya Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman, Süleoğlu Belediye Başkanı Erol Atik İl Başkan ve yöneticileri merkez ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları, İl Genel Meclis üyeleri ile partililer katıldı

DSC_2148 DSC_2146 DSC_2133 DSC_2131 DSC_2121 DSC_2120

AW000626DSC_2116

 

İlk olarak söz alan AK Parti

Teşkilat Başkanı ve Başkan Yardımcısı Av Koray Uymaz, parti çalışmalarına değindi. Daha sonra söz alan İl Kadın Kolları Başkanı Melek Yörük Kadın çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu. Gençlik Kolları Başkanı Hakan Çalışkan ve İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut’un konuşmasının ardından söz alan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu konuşmasında şunları kaydetti “Ey Atatürkçüler, ey cumhuriyetçiler, Atatürk’ün gölgesine yan gelip de yatarak muasır medeniyet seviyesinin üzerine asla varamazsınız” dedi.

DSC_2149

 

Partisinin Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meriç Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Edirne İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Bakan Müezzinoğlu, ülkede bugüne kadar yaşanan olumlu gelişmeleri aktardı.

AW000626

11 yıldır 75 milyon insanla birlikte yol yaptıklarını, yol açtıklarını ve yol gösterdiklerini dile getiren Bakan Müezzinoğlu, “Milletimizin ileri gelenleri, öncüleri, bir ile vali tayin ederken üç kelime götüreceksin; gittiğin yerde yol yapacaksın, yol açacaksın, yol göstereceksin. Biz 11 yıldır 75 milyon insanımızla beraber yol yaptık, yol açtık ve yol gösterdik. Burada yol kelimesinden bölünmüş yollar olarak algılamayın. Tabi ki birilerinin hayal edebileceğinin ötesinde bölünmüş yollar yaptık, tüneller yaptık, tüp geçitler yaptık. Bolu Dağı tünelini patates deposu yapmayı düşünen patates kafalılara ne yapabileceğimizi biz gösterdik. Geçenlerde Başbakanımız söyledi, ‘Tüp geçit yapılıyor Marmaray, Allah’tan bu Geziciler suyun altında olduğu için göremiyorlar. O nedenle de orayı yıkıp, yakıp protesto yapamıyorlar’ dedi. Onların gözünün içine baka baka, onlara göstere göstererek bu milletin neler yapabileceğini milletle birlikte çok daha göstereceğiz” dedi.
AW000626

 

“2002’DE 150 BİN KİŞİ YURT DIŞINA TEDAVİYE GİDİYORDU”

Sağlık konusunda yaşanan gelişmelere değinen Müezzinoğlu, 2002 yılında ortalama 150 bin Türk vatandaşının sağlıkta çaresizlik nedeniyle yurt dışına tedaviye giderken, şimdi yurt dışından 480 bin kişinin tedavi için Türkiye’ye geldiğini ifade etti. Bakan Müezzinoğlu, “Yol açmak bu, yolu tersine çevirmek bu. Ey TC’ciler, bu millete TC fitnesi sokanlar, soruyorum. Ambulans uçağı Londra’ya gitti ve milli atletimizi yoğun bakımdan aldı ve getirdi, tedavisini burada yaptık. TC markası ambulans uçağı, uçak olarak Londra Havaalanı’na indi ve kendi evladını alıp Türkiye’ye getirdi. Ey Atatürkçüler, ey cumhuriyetçiler. Atatürk’ün gölgesine yan gelip de yatarak muasır medeniyet seviyesinin üzerine asla varamazsınız. Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine yol açmakla gidilir, yol yapmakla gidilir, yol göstermekle gidilir, emekle, alın teri ile gidilir. Yoksa yan gelip onun gölgesinde yatarsan ben sana derim ki; Atatürk’ü kullanıyorsun, onun üzerinden geçiniyorsun, Atatürk’ten geçinerek milleti bu güne kadar kandırmış olabilirsin, ama bugünden sonra kandıramayacaksın” şeklinde konuştu.

DSC_2156

DSC_2161

İl Danışma Meclisi’nde işitme engelli dinleyiciler için de işaret diliyle çeviri yapıldı.


AW000626

 

 

 

 

 

 

 

 

 196 total views,  2 views today

Next Post

BAKAN MÜEZZİNOĞLU'DAN GENÇLERE ÖNERİ: "MÜNAZARACI, MÜZAKERECİ VE MÜCADELECİ OLUN"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Trakya üniversitesinde öğrenci konseyinin düzenlediği “Gençlik Buluşmaları” toplantısında öğrencilere “Münazaracı, mücadeleci ve mücadeleci olun” önerisinde bulundu. Müezzinoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, “Şayet münazaracıysanız, bir hayat felsefeniz vardır, bir dünya görüşünüz vardır. Fikriniz yoksa birikiminiz yoksa, okumuyorsanız, herhangi bir şeyle ilgili münazara yapamazsınız. Münazara yönünüz ne kadar güçlüyse, müzakere […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp