MÜEZZİNOĞLU Gençlik Merkezi temel atma törenine katıldı

admin

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan Keşan Gençlik Merkezi’nin temel atma törenine katıldı.

AW211317

 

 

 

 

 

 

 

Keşan Gençlik Merkezi temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, özellikle son yıllarda gençlerin, sosyal faaliyet alanlarından uzaklaştıklarını belirterek, onları tekrar bu alanlara çekmek için ülke genelinde gençlik merkezleri oluşturduklarını belirtti.

AW211317

 

 

 

 

 

 

 

“GENÇLER İÇİN ÜÇÜNCÜ DOĞRU ADRESLER ÇOK ÖNEMLİ”

Bakan Müezzinoğlu, gençleri yeniden kazanabilmek için projeyi başlattıklarını söyleyerek, “Batının bir tabiri vardır, ‘Üçüncü doğru adresler’ tabirini kullanırlar. Her insanın iki temel adresi vardır. Birinci evi, ikincisi işi. Gençlerin ise birincisi evi diğeri de okulu. Ama üçüncü doğru adresler sosyalleşme anlamında, sosyal kültürünü, ruh zenginliğini ve duygusal zekâsını geliştirme anlamında en doğru ve en faydalı olan adreslerden birisi de üçüncü doğru adreslerdir. Son yıllarda gençlerimiz adına üçüncü doğru adresleri kaybettik. Bunları yeniden kazanabilmek adına bu gençlik merkezlerini bir proje olarak gençlerin önüne getiriyoruz. Çünkü ev ve okul arasında doğru adresler spor alanları olmalı, kültür merkezleri olmalı, bilgi merkezleri olmalı, beyin fırtınaları yapabilecekleri münazara alanları olmalı. Bunlar ne kadar çoksa çocuklarımız için üçüncü doğru adresler o kadar çoktur” dedi.

AW211317

 

 

 

 

 

 

 

Projenin gençlere gelecekte olumlu katkı sağlayacağına inandıklarını dile getiren Bakan Müezzinoğlu, “İnanıyorum ki milletçe zorluklara karşı verdiğimiz mücadelenin dinamiklerini gençlerimiz bilimde, sanatta, sporda, kültürde, teknolojide ve medeniyet mücadelesinde verecek ve büyük önderimiz Atatürk’ün gençlerimize göstermiş olduğu muasır medeniyet seviyesine inşallah Cumhuriyet’imizin 100.’üncü yıl dönümünde, 2023’te ulaşmış olacaklar” diye konuştu.

“EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ GENÇLERE KAPI ARALAMAK”

Müezzinoğlu, kendilerine düşen görevlerin başında gençlere kapı aralamak ve gençlerin önünü açmanın geldiğini vurgulayarak, “Mücadele ruhuyla, azim ve kararlılıkla bu toplumun, bu milletin değerleriyle ve tarihi geleceği taşıma anlayışıyla gençlere kapı aralamak, gençlerin önünü açmak ve onları yarınlara daha çağdaş daha modern zeminlerde taşıyabilmek önem taşıyor” dedi ve “bu anlamda burada temelini attığımız gençlik merkezi inanıyorum ki Keşan’ın ve bölgenin gelecek dinamiklerine önemli katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

AW211317

 

 

 26 total views,  2 views today

Next Post

Edirneli Kadın Girişimciler Burgas Kadın Girişimcilere örnek oldu

Bulgaristan Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tzanko Ivanov’un daveti üzerine Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Burgas’a gitti.               Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde Elmas Aslan başkanlığında Edirne’de faaliyetlerini sürdüren Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Burgas’a giderek Burgas […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp