MÜEZZİNOĞLU “HİLELİ GIDAYA İZİN VERMEYECEĞİZ”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Basın toplantısı düzenleyip gündemdeki konuları değerlendiren, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,sağlık yatırımları hakkında bilgi verdi ve çıkacak “Torba Yasa” ile hileli gıda satışına engel olacaklarını belirtti.

mehmet_müezzinoğlu

Basın toplantısında Sağlık yatırımları hakkında bilgi veren Bakan, daha sonra yüzde yüz et diye satılan sucuklarda sakatat ürünleri bulunduğunun tespit edildiği şeklinde bir soru üzerine, bu türde yanıltıcı rakamlar konusuna gerekli düzenleme yapılacağını belirterek şunları kaydetti; “Sağlık denetimi konusunda Bakanlığının yetkisi yoktur. Bu yönde standardı belirleyen denetimleri Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı elemanları yapıyor.

mehmet_müezzinoğlu_toplantı

Alınan cezai müeyyideleri, bunu arttıracak hükümleri Torba Kanunu tasarısının içinde yer alacak. Bu yasa bu hafta meclise gelecekti bazı teknik hatalar nedeniyle ertelemek durumunda kaldık.

TORBA YASA İLE CEZALAR ARTACAK

Öyle sanıyorum ki, Kasım ayında meclise gelecek. O zaman sağlık konusunda yaptırımlar, para cezaları artınca hapis cezası gündeme gelince kontrol sistemi daha etkili olacak.

mehmet_müezzinoğlu_toplantı2

Vatandaşı aldatan veya yanıltan yazılanın dışında ürettiği yiyecek ürünlerinde katkı maddesi bulunanlar. Tabi ki para cezasını ödedim ben tekrar üretime devam ederim,bu doğru değildir.Bu yanıltıcı rakamlar dediğimiz durum,gıdayı al şu hastalığın tedavisi olsun gibi her türlü derde derman olarak gösterilen TV’de yer alan reklamlardaki gibi yanıltıcı reklamlar konusunda yaptırımlar,verilecek cezalar torba kanununda yer alacak.

mehmet_müezzinoğlu2

 

 

 184 total views,  2 views today

Next Post

Üç Bakan, Trakya Romanlarıyla Edirne'de Buluştu

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com “Trakya’lı Romanlarla Buluşma” programı nedeniyle Edirne’ye gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin  romanlarla buluştu. Üç Bakan yaptıkları konuşmalarda halkın arasında birlik ve beraberliğin sağlanmasından yana olduklarını, halk arasında oluşturulmak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp