Müezzinoğlu; Milli Eğitim’in akıllı Hizmet Binasını Açtı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilimizde yeni hizmete giren “İL MİLLİ EİĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI”nın açılışını yaptı.

milli eğitim binası açılışı-edirne (2)

milli-eğitim-binası-edirne

Törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Hasan Duruer, Ediren Milletvekili Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, Bölge ve İl Müdürleri , Parti temsilcileri,  ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Ak Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şemsettin EMİR, Tuna BEKLEVİÇ,  Ak Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet ÖZÜLKÜ, İşadamı Mehmet Ali İPEK,  Eğitim camiasının önde gelen bir çok ismi katıldı.

milli eğitim binası açılışı-edirne (5)

Açılış töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN;  “ Hizmet binamızda şu anda tüm birimlerimiz bulunmaktadır. Binamız en son teknolojik imkanlarla ile donatılmıştır. Edirne’nin eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Bakanımız Nabi Avcı ve Sayın Valimiz Hasan Duruer’e maddi-manevi desteklerinden dolayı camiam adına teşekkür ederim.” Dedi.

milli eğitim binası açılışı-edirne (6)

Açılış töreninde bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; “Bu güzel binamız Edirne’mizin eğitim sistemine hayırlı olsun. Biliyorsunuz dün Öğretmenler günüydü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği ‘Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir’  o güzel sözünü hatırlatmakta yarar vardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vasiyet olarak bıraktığı muasır medeniyet seviyesindeki bir yolculuğa yürüyeceksek, bilimle ilimle ve eğitimle yürüyeceğiz. Bunu da en iyi yerleri okullarımızdır, eğitim camiamızdır. Bu nedenle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

mehmet-müezzinoğlu-açılış

Müezzinoğlu’nun konuşmasından sonra kurdele kesilerek Hizmet binasının açılışı gerçekleşti.

milli eğitim binası açılışı-edirne (3)

 

milli eğitim binası açılışı-edirne (1)

Binanın içini gezen Bakan Müezzinoğlu bu arada Bakanı takip eden Gazeteci, Şair, Yazar ve Emekli Öğretmen Beyazıt Sansı’nın elini öperek öğretmenler gününü kutladı. Beyazıt Sansı da tüm öğretmeler adına Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na teşekkür etti.

milli eğitim binası açılışı-edirne (4)

 

 352 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN KONVOYLU KUTLAMA TÖRENİ

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com haber – foto – FİKRİ AK   Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşu daha önceki yıllarda olduğu gibi Talatpaşa Asfaltında kurulan tören alanı yerine Atatürk Anıtına konulan çelenk töreni ile kutlandı. Buradaki törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Milletvekilleri Kemal Değirmendereli, Recep […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp