Müezzinoğlu; “Sağlık hizmetlerinin önündeki engelleri kaldırdık”

admin

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, “Sağlıklı Beslenme ve Hareket Yılı” etkinlikleri kapsamında, Kocaeli’nde düzenlenen “Sağlık Çalışanları Sağlık İçin Yürüyor” etkinliğine katıldı. Sağlık çalışanı ve vatandaşlarla birlikte uzun bir yürüyüş yapan Bakan Müezzinoğlu, daha sonra İzmit Belediyesi’nin bisiklet dağıtım törenine katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘vatandaşların sağlık hizmeti alma noktasında hiçbir engel bırakmayacaksınız’ sözlerini hatırlatan Müezzinoğlu, bütün sağlık kuruluşlarında hizmet alabilmenin yollarını açtıklarını vurguladı.

mehmet müezzinoğlu (1)

Sağlık koşuları nedeniyle hastanelere ulaşamayanlara evde bakım hizmeti verdiklerini belirten Dr. Müezzinoğlu, “Sağlık hizmetlerinin sunumunda bundan 10-11 yıl önce rüyamızda görsek inanamayacaklarımızı milletimizin hizmetine sunduk. Rabbime şükrediyorum ama milletimize de teşekkür ediyoruz. Hizmetlerin en iyisine layık millete mensubuz. Rabbim bu milletin yarınlarını bugünden daha güzel eylesin” diye konuştu.

mehmet müezzinoğlu (2)

2014 hareket yılı ilan edildi

Koruyucu sağlık hizmetlerinin önemine dikkat çeken Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, hasta olmadan önce sağlıklı birey, nesil, aile ve toplum konusunda insanlara önemli görevler düştüğünü ifade etti. Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “2014 ‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’ ilan ettik. Bu kapsamda, her pazar bu alanlarda, gerek bürokratlarımız, gerek eğitim camiamız, gerek vatandaşlarımız, gerek sivil toplum örgütlerimiz, gerekse yerel yönetimlerimiz, valiliklerimiz, belediye başkanlarımızın öncülüğünde sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam için hareket ediyoruz. Şu cümleyi çok iyi biliyoruz, ‘can boğazdan gelir’ ama ikinci ayağını da söylememiz lazım, ‘can boğazdan da çıkar’. Dolayısıyla canın boğazdan çıkacağını da hesaplayarak, boğazımızdan geçen her nefese yani temiz havayı ve aldığımız nefesi kirletmemeye dikkat etmeliyiz.”

Tütünle mücadeleye devam

Sigarayla mücadelede Türkiye’nin önemli mesafeler aldığını hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, bu konuda özellikle yetişkinlerin çocuklara kötü örnek olacak davranışlardan kaçınmasını istedi. Su ile süt ürünlerinden üretilen içeceklerin sağlıklı ürünler olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, “En sağlıklı içecek su, süt ve ayrandır. Ondan sonrasını olabildiğince kıyıya itin. Sağlıklı beslenme sağlıklı yaşamamız için önemli. İnşallah ülkemizde bu yıl yine obeziteyle mücadeleyi başlatıyoruz. Bunun en önemli adımlarından bir tanesi de beslenmeyle hareket” diye konuştu.

mehmet müezzinoğlu

Gençlere ve çocuklara sağlıklı yaşam felsefesinin aşılanması gerektiğini söyleyen Müezzinoğlu, bu kapsamda bisiklet ve hareket kampanyası başlatacaklarını da kaydetti. Daha sonra Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile öğrencilere bisiklet dağıtan Bakan Müezzinoğlu, vatandaşlarla egzersiz yaptıktan sonra bisiklet turu yaptı.
mehmet müezzinoğlu (3) mehmet müezzinoğlu (4) mehmet müezzinoğlu (5) mehmet müezzinoğlu (6) mehmet müezzinoğlu (7) mehmet müezzinoğlu (8) mehmet müezzinoğlu (9) mehmet müezzinoğlukpk

 

 

 

 105 total views,  2 views today

Next Post

S.P TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Avukat Sinan TEKİN, İl Başkanı Ali Erhan DEMİRKIRAN, İl Başkan Yardımcısı Kadir İRİŞ ve Merkez İlçe Başkanı Şaban KAYA seçim çalışmaları kapsamında Edirne Ticaret Borsasını ziyaret etti. Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Avukat Sinan TEKİN ve beraberindeki heyet, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp