Müezzinoğlu veda konuşmasında CHP’ye yüklendi

admin

Müezzinoğlu, ETSO ‘da düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, partisinin milletin partisi olduğunu söyledi. AK parti’nin 78 milyon ülke insanının  kısaca Türkiye’nin partisi olduğunu belirten Müezzinoğlu, şunları kaydetti “Bizim için Edirne  çok değerli ama Hakkari  de bir o kadar  önemlidir.. Hakkari ‘nin taşı toprağı, Hakkari  ‘nin her sokağı milletimizin ortak malıdır. Bu kent  üzerine bir başkaları hesaplar yaptığı gün Edirne topyekûn Hakkâri’dedir. Orada Ay Yıldızlı Bayrak dalgalanacaktır.  O nedenle Edirne’de Hakkâri’ye bu ülkenin her insanına her karışına her vatandaşına sahip çıkan ve milletinin partisi olan bir anlayışla bu siyasi parti kuruldu” diye konuştu.

Müezzinoğlu veda konuşmasında CHP’ye yüklendi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bu ülkede artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade eden Müezzinoğlu, “Başörtülü eşi olan biri  Çankaya Köşküne çıkamaz’ denildi. Niye çıkamasın? Başörtülü, engelli biri mi ki? Tıbbi olarak yani şark çıbanı olan biri mi? Akılla, izanla, vicdanla, değerle neyi izah edebiliyorsunuz ki, ‘Eşi başörtülü olan biri  Cumhurbaşkanı  olamaz’ diyorsunuz. Ona birileri gece yarısı muhtıra yayınlıyor. Diyor ki, ‘Laiklik konusunda sözde değil, özde laiklik peşindeyiz.’ Biz de diyoruz ki sözde demokrasi değil, özde demokrasi, özde milli irade, özde saygı” diye konuştu.

DSC_0057

 

 

 

 

 

 

 

Millete demokrasi ve milli iradenin sözde layık görülemeyeceğini vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Özü itibarıyla ben ne dersem o olur diyeceksiniz, benim bileğim güçlü, benim yumruğum güçlü diyeceksiniz, milleti boksör gibi sağlı sollu abandone edeceksiniz, bankalarını perişan edeceksiniz, hortumlamaları yapacaksınız, birilerini bir gecede milyarder yaparken, milletin yüzde 99’unu bir gecede fakirleştireceksiniz, yok öyle yağma. Çünkü artık  AK parti var ve ‘Türkiye ‘de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyen  Recep Tayyip Erdoğan var. CHP  ne dedi? O bildirinin altına imzamı atarım dedi. Allah Allah nasıl halkçı partisin, nasıl Atatürkçüsün? Nasıl, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Atatürk’ün ‘ün sözüne ‘Egemenlik kayıtsız şartsız ordunundur, medyanındır, sermayenindir, güç odaklarınındır, dış güçlerindir diyebiliyorsun? Sen nasıl halkçı partisin?”

Müezzinoğlu veda konuşmasında CHP’ye yüklendi (2)

 

 

 

 

 

 

 

BİZ MİLLETE BEDEL ÖDETMEYİZ

Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek, “Kılıçdaroğlu, ‘Türkiye’de demokrasi yok’ diye Almanya Başbakanı Merkel’e  Türkiye’yi şikâyet etti. Sonra kaderin cilvesi 5-6 ay sonra benzer olaylar Hamburg’da oldu. Hamburg’da kültür merkezinin kapatılmasına karşı sokağa döküldüler ve onların polisi de sokağa dökülenleri ezdi geçti. Ey Kılıçdaroğlu, neredesin, niye Merkel’e mektup yazmıyorsun? Almanya ‘da demokrasi ne durumda diye niye soramıyorsun?”  dedi.

Sözle demokrasi, halkçılık ve milli iradenin yanında durulamayacağına kaydeden Müezzinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sonra ne oldu 367 şartı getirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘ni kapattılar ve karar alamaz noktaya getirdiler. Bunu, hiç utanmadan CHP Anayasa Mahkemesine   götürdü. Anayasa  Mahkemesi, verdiği karardan utanç duyuyor. Hepsi biz bu kararı nasıl verdik, 367 olmadan meclis toplanamaz dediler.

 

 

 

 148 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valiliği'ne engelli asansörü

Edirne Valilik makamının bulunduğu binaya yıllar sonra engelli asansörü yapıldı. Vali Dursun Ali Şahin,  yıllardır ihmal edilen ve büyük eksikliği hissedilen engelli asansörünün yapılmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.               Valilik makamına çıkan merdivenler üzerine portatif olarak kurulan Engelli asansörü faaliyete geçti. Edirne Valisi Dursun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp