Müezzinoğlu’dan, Keşan’da Engelli Murat Can Çiçek’e Destek

admin

Sağlık Bakanı ve Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Yunanistan ziyaretinin ardından 00.30 sıralarında, Edirne’nin Keşan ilçesine geldi.

Şapçı Prestij Otel’de geceyi geçiren Müezzinoğlu’nu burada Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ile kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile partililer karşıladı.

6 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAZA HAKKINDA BİLGİ ALDI

Otel lobisinde çay içen Mehmet Müezzinoğlu ve eşi Faize Müezzinoğlu, burada Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’dan 23 Mart Cumartesi günü Keşan’da meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili bilgiler aldı. Müezzinoğlu, kazada yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunurken, yaralıların sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

ENGELLİ MURAT CAN ÇİÇEK’E DESTEK OLACAK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, otel lobisinde oturduğu sırada yanına gelen Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi bedensel engelli Murat Can Çiçek, annesi Nilgün Çiçek ve öğretmenleri ile görüştü.

Anne Nilgün Çiçek, oğlunun çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve okul birincisi olduğunu belirterek, geçtiğimiz hafta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdiğini, ancak zaman problemi nedeniyle istediği başarıyı elde edemediğini ifade etti.

Murat Can Çiçek’in dershane öğretmeni Sevtap Engin ise kendisinin derslerinde olağanüstü başarılı olduğunu, ancak ellerini kullanmaması ve konuşamaması nedeniyle, sınavda diğer öğrencilerle aynı sürede yeterli başarıyı gösteremediğini söyledi.

Sevtap Engin, daha önce ÖSYM’ye Murat Can Çiçek’in özürlü raporunu sunduklarını, ancak kendilerine gelen cevap doğrultusunda, Çiçek’in özürlülük raporunda yeterli derecede özürlü gözükmemesi nedenyle ek süre tanınamayacağı cevabı aldıklarını vurguladı. Engin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan LYS’nda (Lisans Yerleştirme Sınavı) ellerini kullanamayan ve konuşamayan bedensel engelli Murat Can Çiçek’in engellilik raporunnun değiştirilmesi ve ek süre tanınması isteğinde bulundu.

Bunun üzerine konuşan Mehmet Müezzinoğlu’da Çiçek’i okuldaki başarılarından dolayı kutlarken, Murat Can Çiçek’in LYS Sınavında yeterli sürede sınav olabilmesi amacıyla ÖSYM ile görüşülmesi ve kendisine yeni bir sağlık raporu alınması amacıyla danışmanlarına talimat verdi. Müezzinoğlu, burada bir süre daha sohbet ettikten sonra eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte, oteldeki odasına geçti.

Müezzinoğlu’nun sabah erken saatlerinde 23 Mart Cumartesi günü Keşan’da meydana gelen trafik kazaısnda hayatını kaybeden 6 kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulunacak. Müezzinoğlu’nun 08.00 sıralarında Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Yeşilköy’e hareket edeceği öğrenildi.AW000016

 136 total views,  2 views today

Next Post

ETSO Kuruluşunun 128. Yılında Vergi Ödül Töreni Yapıldı

ETSO’nun 128.  Yılı kutlandı. Toplantıda ayrıca ilimizde en çok Kurumlar vergisi Gelir vergisi rekortmenleri En çok istihdam yaratan kurumlara ödülleri verildi. Buradaki toplantıya Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan Edirne ve çevre iller belediye Başkanları siyasi partilerin yöneticileri ile ödül alacak kurum yetkilileri ve diğer davetliler katıldı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp