Müezzinoğluna Başarılar Dileriz

admin

İlimiz Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu Recep Akdağın  yerine  Sağlık Bakanlığına getirildi. Seçim döneminde bakanlıkta adı geçen Müezzinoğlu bu kez emeline ulaşmış oldu,kısmet bugüneymiş.

  Müezzinoğlunu Bakan olması ile partisinde etkinliği daha da artacaktır. Milletvekilleri arasında kırmızı plakaya sahip olmak o makama ulaşmak kolay değil,herkese nasip olmuyor.

Müezzinoğlunun bu önemli  makama getirilmesiyle hepimize ortak  görev düşüyor. Müezzinoğlunun bu değerli  görevini Edirne’nin yararlanacağı,hizmetlerin artacağı  konuma getirmeyi hedeflemeliyiz.

Bunun için meslek odalarımızın,  kitle örgütlerimizin siyasi görüş farklılığı gözetmeksizin Edirne’nin menfaatini her şeyin üzerinde tutarak,   el ele vermeliyiz. Bakanımızı heyetlerle   ziyaret edip kendisine başarı dilemek olmalı  Bakanımıza   desteklerini sunmalıdır.

  Bu konuda eski Mili Eğitim Bakanı rahmetli İlhami Ertem’in dışında  Edirneliler olarak   kötü bir sınavımız var. Bölgemizle bağları olan Bakanlarımıza sahip çıkmadık.

Bir bölge milletvekili bakanlık mertebesine ulaşıyorsa,  bizlerin görevi bu makamı bölge oyları  ile sağlayan bakanın bu konumunu fırsata dönüştürüp  hizmet olarak yansımasını sağlamak olmalıdır.

Türkiye’nin  başka illeri bunu çok iyi sağlıyor,bakanlarına tüm kurumlarca deste veriyorlar.

Daha önceleri ilimizden Şerif Ercan  Bakanlığa getirildi. Bu görevi nedeniyle kendisini kutlayıp başarı dileyen kaç kurum  ve heyet oldu. Bırakınız kutlamayı bu milletvekilimizi  türlü isimler takarak karalamak isteyenlerin olduğunu hatırlıyoruz.

Ardından ayni semtten Kemal Unakıtan önemli bir bakanlığa getirildi. Edirne’den Milletvekili seçilmese de Edirne ile köklü aile bağları olan Kemal beye de ayni duyarsızlık, ilgisizlik  devam etti. Unakıtanı ziyaret ettiğimde bu konuda sitemini dile getirmişti.

    Kendisinin başka bölgeden milletvekili olmasına rağmen Edirneli olduğunu, bununla onur duyduğunu belirterek, bunun bilinmesine rağmen, Edirnelilerden yeterli ilgiyi desteği  görmediğinden yakınarak başka illerden bir biri ardına kutlama heyetleri gelmesine rağmen, Edirnelilerden bu ilgiyi görmediğinden yakınmıştı.

Şimdi ilimizden yeni bir bakanımız oldu o.  Müezzinoğlu farklı  partinin Bakanı olarak görülmemeli, Bakanımız  başta ilimiz olmak üzere Tüm Türkiye’yi temsil ediyor. Seçim döneminde vaat ettiklerini gerçekleştirmesi için bakanlık görevi büyük fırsattır.

    Bunun sağlanması ise bölgemiz insanlarına, kuruluşlarımızın gayretine bağlıdır. Müezzinoğlunun Bakanlığını  “at gözlüğü” ile bakarak değerlendirmemeliyiz. Bunu  Edirne’ye bir fırsat olarak yorumlayıp bugüne kadar yapılamayan devlet hizmetlerinin, kırmızı plakanın gücünden yararlanarak, kentimizin gelişmesine katkı sağlanmasına destek vermeliyiz.Bunu yapmayıp daha önce bakanlarımıza yaptığımız gibi ilgisiz kalırsak bundan zararlı çıkacak yine  bizler oluruz.

Bakan arkasında gerekli desteği görmezse, bölgeye yapılacak hizmetler de o denli kısıtlı olur. İktidar partisi önümüzdeki yıl yapılacak mahalli seçimleri dikkate alarak, Edirne’ye yapılacak hizmetlerini arttırması kaçınılmaz olacaktır.

    Bunları seçim sonrasına ertelemek gibi lüksleri olamaz Bakanlık milletvekilliğinin çok üzerinde önemli bir makamdır. Bu makamda olanların haklı talepleri geri çevrilemez, anında yerine getirilir. Bugüne kadar çok söz verildi, bunlardan bazıları yerine getirilemedi. Bunların yerine getirilmesi için Müezzinoğlunun eline  bu kez büyük fırsat doğdu.

Bir bakanın kendi alanına girmese dahi,  bölgesine yaptırım gücü ve desteği milletvekilliğinden çok  daha yüksek  olacaktır.

Kim nasıl yorumlarsa yorumlasın, Edirne’nin bir bakanı olması önemli bir imkandır. Bu imkana fırsat sağlamada,altını çizerek  ifade etmek isterim  hepimize önemli  görevler düşüyor.

Bakan’a bu konumu nedeniyle fırsat sağlanmalı, kutlanarak destek verilmelidir.

Sayın Müezzinoğlu’nu yeni ve önemli  görevi nedeniyle gazetem  adına kutlar başarılar dilerim.  

 182 total views,  2 views today

Next Post

Yeni Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ankara’ya Uğurlandı

Kabinede yapılan değişikliğin ardından Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Edirne  İl  Başkanlığında partililere bir konuşma yaptı. Müzezzinoğlu, burada yaptığı kısa konuşmanın ardından davul zurnayla Ankara’ya uğurlandı. Bakan olduktan sonra partililerle buluşmak üzere AK Parti İl teşkilatına geçen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Mutluluğumuz bu milletin mutluluğunun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp