Müezzinoğlu’ndan Kosovalı gençlere telefon sürprizi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Kosova’da 18’ncisi düzenlenen “Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülü”, 14 Aralık 2013 Cumartesi günü Prizren’de bulunan “Doğru Yol” Türk Kültür Sanat Derneği’nde (TKSD) düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Kosova prizren (1)

 

Mamuşa Belediye Başkanlığı

 

Kosova Türklerinin unutulmaz şahsiyetlerinden biri olan Süleyman Brina’nın anısına verilmekte olan Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülü’nün 2013 yılı sahiplerinden biri de Edirne Valisi Hasan Duruer oldu. 14 Aralık 2013 Cumartesi günü Kosava’nın Prizren şehrinde düzenlenen törene katılamayan Duruer’in yerine ödülü, Edirne’yi temsilen törene katılan Edirne Gönüllüleri Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Sağlık Bakanı Danışmanı olan Tuna Bekleviç teslim aldı. Ödül Töreni’nde konuşan Bekleviç, “Doğru Yol” Türk Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği “Süleyman Brina” Ödülü’ne layık görülen Edirne Valisi Hasan Duruer’i tebrik ederken şunları kaydetti; “Birtakım aksaklıklar nedeni Edirne Valimiz bugün aramızda bulunamadığından dolayı bu değerli ödülü Edirnemiz adına teslim alıyorum. Kosova ile Edirne arasında bir kültür-sanat köprüsü kurulması noktasında elimden geldiğince katkı sağlamaya söz veriyorum.

Kosova prizren (2)

Bu vesile ile hem Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun hem de Sn. Valimiz Hasan Duruer’in sevgi, saygı ve selamlarını sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum.” dedi.

Mamuşa'da da Türk timini

Kosova, Prizren’deki ödül töreni muhteşem müzik şöleni ve Türk Sanat Müziği ustası Nevzat Sundo’nun büyük konseri ile son buldu.

“Müezzinoğlu’nda sürpriz telefon”

Kosova, Prizren’de, Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği üyeleri ile akşam yemekli tanışma toplantısında bir araya gelen Edirne Gönüllüleri Yönetim Kurulu Başkanı Tuna Bekleviç aracılığıyla, Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’ndan sıcak bir telefon sürprizi geldi.

Müezzinoğlu'nda sürpriz telefon

Yüreğinde Türkiye sevdası olan gençler ile toplantıda telefonla bir araya gelen Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu, gençlere öğütler verdi. Sağlık Bakanı’nın sıcak sürprizi duygusal anlar yaşanmasına vesile olurken yaşanan sevinç fotoğraf karelerine yansıdı.

Bekleviç ödül töreni yanısıra Prizren’de Yunus Emre Vakfı’nı, Mamuşa’da da Türk timini ve Mamuşa Belediye Başkanı’nı da ziyaret etti.

 

 37 total views,  2 views today

Next Post

Nikâhlanan çift sayısında azalma var

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediyesi Evlenme Memurluğu verilerine göre, 2012 yılı içersinde 16 Aralık 2012 itibariyle Edirne Belediyesi Evlenme Memurluğu tarafından kıyılan nikâhlı çift sayısı1048 olarak gerçekleşti. Bu yıl aynı süre içersinde evlenen çift sayısında azalma görüldü.2013 yılından 16 Aralığa kadar Edirne Belediyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp