CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bisiklet turu büyük bir katılımla gerçekleşti.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Parti yöneticileri, Beeldiye Meclis Üyeleri, CHP’liler ve vatandaşlar, cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’nin maskesini takarak bisikletleriyle pedal çevirerek Muharrem İnce’ye destek verdi.

Burada bir açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce bisiklete binerek CHP’nin halkçı bir parti olduğunu gösterdi.  Bugün burada Cumhurbaşkanı adayımıza destek vermek için bir araya geldik. Bugün burada gerçekleşenbu etkinlik aslında çok anlamlı ve satır aralarında da birçok ifade var. Birincisi bisiklet bir halk sporudur ve en ucuz ulaşım aracıdır. Biz burada aslında CHP olarak mesaj veriyoruz, bizim iktidarımızda bisiklet yolları açılacak, halkla beraber ulaşımı bisikletlerle sağlayacağız.” Dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin bisiklete binmesinden dolayı yapılan eleştirilerin yersizdir. Biz de bugün burada kendisine karşı yapılan anlamsız yakıştırmaları kınamak için ve bisikletlilerin gösterdiği teveccüh nedeniyle Karaağaç’a kadar bisiklet turu yapacağız. Cumhurbaşkanı adayımıza destek olmak için de ‘Muharrem İnce’ maskelerini takarak bunu yapacağız.”dedi.

“Huzurlu, Mutlu bir Edirne ve Türkiye için Muharrem İnce” Bisiklet kullanarak destek oluyoruz turuna katılan partililer İnce’nin maskesini takarak ellerinden Türk Bayraklarıyla,  25 Kasım Stadyumu önünden Karaağaç’a kadar pedal çevirdi.

Karaağaç’ta sona eren bisiklet turunda partililer ve vatandaşlar ellerinde bayraklarla hep beraber İzmir Marşı’nı söyledi.