“Muhtar pidesinin babası Hasan Ertene Vefat etti”

admin

“Patladı gitti” sloganı ile Muhtar pidesinin mimarı olan Edirne’nin tanıtım yüzü Hasan Ertene geçirdiği ani rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. Edirne’mizin Gülen Yüzü, ‘Patladı Gitti’ diyerek Bizleri Güldüren, Edirne Esnaflarımızdan, Küçük Ev firmasının sahibi Hasan Ertene, hakkın rahmetine kavuştu. Hasan Ertene’nin ani vefatı başta ailesi olmak üzere Edirne’lileri ve sevenlerini  yasa boğdu. 

Ertene’nin Cenazesi 18 Aralık Pazartesi günü Eski camide kılınacak öğlen namazını müteakip Edirne Yeni şehir mezarlığına defnedilecektir.

“Muhtar pidesinin babası 25 Yıllık esnaf Hasan Ertene”

 Edirne’de 25 yıldan bu yana Küçük Ev adı altında bünyesinde üretilen ‘Muhtar Pidesi’ 4. Yılını 13 Ocak 2017 tarihinde  80 muhtarla beraber kutlamıştı.  O gün Edirne’nin ilçelerinden köylerine kadar birçok yerden gelen muhtarlar Küçük Ev’de muhtar pidesini tatmış ve çok beğenmişti.

 

Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan Hasan Ertene, aynı zamanda müşterilerinin sağlığına da büyük önem verdi. Edirne ve İstanbul’da 35 yılı aşkın süredir lokanta işletmeciliği yapan Ahmet Hasan Ertene, 13 Ekim 2017 tarihinde ise Edirne gastronomisine kazandırdığı Muhtar Pidesi’nden sonra kendilerine has olarak hazırladıkları Kelle Paça çorbasını da ‘Paçacızade Kelle Paça Çorbası’ olarak tescilletmek üzere Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvurduğunu açıklamıştı.

Köfte ve Ciğer ve Bademezmesi’nde sonra Edirne’de Muhtar Pidesi’nin de adını Türkiye’ye kısa sürede duyuran Hasan Ertene’ye Edirne Ajans ailesi olarak Allahtan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

 240 total views,  2 views today

Next Post

Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Yörük’ten veda ziyareti

Arnavutluk’a Tiran Temsilcisi olarak atanan Dışişleri Edirne Temsilcisi Büyükelçimiz Murat Ahmet Yörük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş’a veda ziyaretinde bulundu.  Büyükelçi Ziyaretinden büyük memnuniyet  duyan  Özbaş ;Başarılı diplomatımıza Ülkemizin çıkarlarını korumak, kültürümüzü, medeniyetimizi, tarihimizi başka ülke insanlarına aktarmak ve ülkemizi temsil etmek amacıyla yeni atandığı görevinde başarılar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp