Muhtar ve İl Genel Meclis Üyeleri “Bayrak Yoksa Biz De Yokuz”

admin

Salonda Türk Bayrağı olmamasına ve istiklal marşı okunmamasına kızan muhtarlar ve il genel meclisi üyeleri toplantı salonunu terk etti.

Edirne Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağan birlik toplantısı salonunda Türk bayrağı olmamasını ve toplantı açılışında İstiklal Marşı’nın okunmamasına tepki gösteren 36 köy muhtarı ile aralarında AK Parti’li ve CHP’li üyelerin de bulunduğu 6 İl Genel Meclisi üyesi toplantıyı terk etti.

Edirne Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Nisan ayı Olağan Birlik Meclisi toplantısına muhtarların tepkisi damgasını vurdu. Deve cihan Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda açılış programına saygı duruşu yapılmaması ve İstiklal Marşı’nın okunmamasının yanı sıra toplantının yapıldığı salonda Türk bayrağının olmamasına tepki gösteren muhtarlar ve üyeler toplantıyı terk ederek durumu protesto etti.

HEP BİRLİKTE TOPLANTININ YAPILDIĞI SALONU TERK ETTİLER

Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan başkanlığında yapılan toplantıda faaliyet raporu okunurken söz alan CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Geçmiş ve Erdal Akgün “Böyle genel kurul olmaz. Gündemde saygı Duruşu ve İstiklal Marşı yok. Toplantı açılışında İstiklal Marşı okunmadı, salonda Türk bayrağı da yok” diyerek tepkisini dile getirdiler. AK Parti’li İl Genel Meclisi Üyesi Arslan Kıyunat ise “Toplantıda önce İstiklal Marşı okunur ondan sonra devam edilir. Kongre paldır küldür gidiyor. Buyurun yapın” dedi. Bu sırada salonda bulunan 6 İl Genel Meclisi üyesi ile 37 Köy muhtarı olaya tepki gösterip salonu terk etmeye başladı. Muhtar ve üyelerin arkasından seslenen Vali Yardımcısı Özkan, toplantıyı terk edenleri geri döndüremeyince salonda kalanlarla toplantıya devam etmek zorunda kaldı.

Salonda Türk bayrağının bulunmamasının kendisiyle bir ilgili olmadığını kaydeden Özkan, “Onu gidip Kültür Müdürüne sorun” dedi. Özkan daha sonra basın mensuplarının da dışarı çıkarılmasını istedi.

CHP’Lİ GEÇMİŞ: TÜRK BAYRAĞI BUGÜN YOK SAYILMIŞTIR

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Geçmiş, ile Erdal Akgün salonda Türk bayrağının olmamasını, Edirne’ye ve Türk halkına saygısızlık olarak niteledi. Genel Kurul salonunda Türk bayrağının olması gerektiğini ifade eden Geçmiş, “Türk bayrağı bu tür toplantılarda olmazsa olmazdır. Bugün bizim ülke bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağı bugün burada yok sayılmıştır” dedi.

AK Parti’li İl Genel Meclisi Üyesi Arslan Kıyunat ise “Hatalar belki bilinçli veya bilinçsiz yapıldı fakat bu yanlıştır” dedi.AW000687

 218 total views,  2 views today

Next Post

Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik AJANSTV'ye konuştu

  Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik gazetemize yaptığı açıklamada ilçe halkının her geçen gün yeni hizmetlerle tanıştığını ifade ederek; “İlk günkü heyecanımızı kaybetmedik.  İlçemizde olması gereken eksik kalan hizmetleri bir bir programlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  İlçemizde spor tesisimiz tamamlandı.  Kapalı spor salonumuz kullanılmaya başlandı.  Yine en büyük yatırımlarımızdan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp