Muhtarlar Anadolu turunu tamamladı

admin

Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Bosnaköy Muhtarı Recai Kararmışbuğa Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından organize edilen Anadolu gezisi konusunda yaptığı açıklamada; “ Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın organize ettiği bir gezi programıyla köy ve Mahalle Muhtarları olarak ailecek, Eskişehir ve Konya’yı ziyaret ettik. Bu gezi kültürel tur şeklinde organize edildi. Biz de tarımla uğraştığımızdan dolayı bu gezi sırasında buralarda tarımla ilgili çalışmaları da inceleme fırsatı bulduk. Yaptığımız gezide ilk durağımız Eskişehir oldu. Eskişehir’e giderken tarlalardaki üretimi gördük. Tarlalarda ekim dikim yapılıyor.  Bizim bölgemizde geçmiş yıllarda pancar ekim alanı çoktu. Şimdi bölgemizde pancar ekimi yok denecek kadar azaldı.

muhtarlar-anadolu-turunu-tamamladi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Acaba glikoza bağlı mı kalacağız endişesi yaşarken, Anadolu’muzda Eskişehir ve Konya’da geniş pancar ekim alanları olduğunu gördüğümde mutlu oldum. Moralim düzeldi. Anadolu’da yoğun bir çalışma var kentler güzelleşiyor. Tarlalarda gelişmiş teknoloji ile tarım yapılıyor.

ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDIK, BELEDİYE BAŞKANI ÇOK BAŞARILI  

Eskişehir’e gittiğimizde kentin yerel yöneticilerinin çok başarılı olduğuna tanık olduk. Eskişehir bir Avrupa kentinden farksız. Şehrin alt yapısı, üst yapısı yaşam alanlarının çok modern olduğunu tanık olduk. Yaşam koşullarının çok konforlu ve çağdaş olduğunu gördük.

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaşının ilerlemiş olmasına rağmen dur durak bilmiyor. Bana göre iş hastası bir belediye başkanı. Çevreye bakıyorsunuz hiçbir çöp aracı yok. Yerlerde sigara izmariti bulamazsınız. İçinden gondolların geçtiği Porsuk Çayı çevresi çok modern. Kent ulaşımı raylı sistemle sağlanıyor. Şehirde trafik sıkıntısı yok. Yılmaz hocanın kültürel faaliyetlerine tanık olduk Eskişehir’e büyük hizmet vermiş. Mumya heykelleriyle şehri donatmış. Birbirinden güzel park alanları Eskişehir’e hayran kaldık ve özlem duyduk.

Daha sonraki gezimiz Konya oldu. Burada maneviyat ön planda oldu. Mevlana’nın türbesinin bulunduğu yeri ziyaret ettik. Gece şeb-i aruz törenine katıldık. Manevi dünyanın hazzını yaşamış olduk. Konya’nın en büyük özelliği bu. Yolda gidip gelirken Kütahya ve Afyon’u da gördük. Buralarda yoğun çalışmalar sürüyor. Bilecekten geçtiğimiz sırada hızlı trenin yolunda dağların nasıl delindiğine tanık olduk. Ülkemizde bu konuda önemli çalışmalar yapılıyor.” Dedi.

 

 

 

 84 total views,  2 views today

Next Post

Bahçeşehir öğrencileri Ataol Behramoğlu ile buluştu

              ‘Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var: Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır. Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana’ dizeleriyle Bahçeşehir Okulları öğrencileriyle buluşan şair yaşama ve sanata dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrencilerle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp