Muhtarlar günü dolu dolu kutlandı

admin

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-1

 

 

 

 

 

 

 

Ülkemizde geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, Edirne’de bu yıl tüm köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile dolu dolu kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan Muhtarlar Günü etkinlikleri, Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı ile Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Recai Kararmışbuga ve beraberindeki diğer mahalle ve köy muhtarları eşliğinde Edirne Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret etmeleri ile devam etti. Muhtarlar, Edirne Valisi Günay Özdemir’i ziyaret etmelerinin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler.

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-5

 

 

 

 

 

 

 

 

“MUHTARLAR YEREL YÖNETİMLERİN OLMAZSA OLMAZLARI”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı Belediye Binası’nda ziyaret eden Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a her zaman kendileriyle iletişim halinde olarak mahallelerinin sorunlarına çözüm bulma yolunda ivedilikle hareket ettiği için teşekkür ettiler.

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Muhtarlar Günü’nün Türkiye’de geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlandığını söyleyerek, Muhtarlık kurumunun gerek mahallelerde gerekse köylerde olsun farklılıklar gösterse de sonuç itibariyle, demokrasinin gerçek temsilcileri ve gerçek uygulayıcılarının muhtarlar olduğunu ifade etti. Türkiye’de muhtarlık seçim sistemi dışında gerçek bir seçim sisteminin yani doğrudan demokrasiyi temsil eden bir demokrasi sisteminin olmadığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkanları ve Milletvekillerinin halkın karşısına partinin temsilcisi olarak çıktığını ancak muhtarların azalarıyla birlikte doğrudan halka gidip, doğrudan aday olup, doğrudan oy alıp seçilen demokrasinin gerçek anlamdaki tek temsilcileri olduğunu vurguladı.

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-4

 

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Muhtarların yerel yönetimlerin eli ayağı, kulağı olduğunu ifade ederek, “Muhtarlarımız hem yerel yönetimlerle hem merkezi yönetimle vatandaş arasındaki doğrudan temsilcimiz” dedi. Gürkan, Edirne Belediyesi olarak 31 Meclis üyesi olsa da muhtarların da mahalle temsilcisi olarak birer meclis üyesi görevini yürüttüklerini dile getirerek, “Muhtarlarımızla sürekli bilgi, görüş alışverişindeyiz. Onlar mahallelerinin sorunlarını bizlere iletiyorlar, bizler onların yönlendirmesi ile mahallerde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Muhtarlar yerel yönetimlerin olmazsa olmaz unsurları. Bu nedenle emekleri, çabaları için Edirne Halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 “KAYNAKLAR SINIRLI, İSTEKLER SONSUZ”

Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, Muhtarlar olarak Belediye Başkanı, Vali, Daire Müdürleri ile sürekli iletişim halinde olduklarını ifade etti. Vatandaşın sorununa çözüm bulma yolunda belediyenin fazlasıyla çalıştığını söyleyen Tasmalı, “Sayın Belediye Başkanımız biz mahalle muhtarları ile sürekli iletişim halinde. Bu anlamda Belediye Başkanımıza biz mahalle muhtarlarına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Biliyoruz kaynaklar sınırlı, ama isteklerimiz sonsuz. Belediye Başkanımızda kaynakları doğrultusunda isteklerimizi yerine getirmeye çalışıyor” dedi.

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-6

 

 

 

 

 

 

 

 

Tasmalı, geçtiğimiz hafta Edirne Belediye Başkanlığı’nca köy ve mahalle muhtarlarına yönelik düzenlenen geziye de değinerek, “Belediye Başkanımızın katkıları ile Edirne Köy Muhtarlarımız ve Mahalle muhtarlarımızı eşli olarak Konya- Eskişehir-Bilecik çevresinin kültürel değerlerini gördüğümüz gezi organize etti. Bu gezi ile gördük ki Edirne gerçekten muhteşem bir şehir. Kentimizin değerini diğer yerleri görünce daha iyi anladık. Edirne, Türkiye’de Bursa’dan sonra gelen bir açık hava müzesi. Muhteşem bir kentin vatandaşlarına hizmet verdiğimiz için hem gururluyuz, hem mutluyuz” diye konuştu.

VALİ – BELEDİYE BAŞKANI – MUHTARLAR YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Edirne Belediye Başkanlığı’nca Muhtarlar Günü dolayısıyla Lalezar Restoran’da düzenlenen öğle yemeğine Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Geçmiş, Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, Dr.Ertuğrul Tanrıkulu ile Hüsnü Güler, İl Mahalli İdareler Müdürü H.Hülya Erdoğan, Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Recai Karamışbuga katıldılar.

muhtarlar-gunu-dolu-dolu-kutlandi-7

 61 total views,  2 views today

Next Post

CHP İlçe Danışma Kurulu toplantıları üyelere açık yapılıyor

              Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Danışma toplantılarıyla birlik beraberlik mesajı veriyor 01 Ekim- 31 Ekim tarihleri arasında dokuz ilçe başkanlığında yapılan ve yapılacak olan genişletilmiş danışma kurulu toplantılarıyla Cumhuriyet Halk Partili üyeler bir araya gelip çalışmalarını hızlandırıyor.               […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp