MUHTARLARIMIZ HAKSIZ MI?

admin

Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Genel Kurulunda köy muhtarları ile bazı il genel meclis üyelerinin toplantının yapılacağı salonda Türk Bayrağı bulunmaması ve gündemde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmamasını tepki göstermelerini yadırgamamak ve saygı göstermek gerekir.

Bunlar milli ortak değerlerimizdir. Köy muhtarlarımız temsil ettikleri tabanın duygularını yansıtıyorlar, onların görüşlerine tercüman oluyorlar. Muhtarlarımız bugüne kadar yüzlerce genel kurula katıldılar oralarda gördüklerini  bu toplantıda görmedikleri için tepkilerini yansıtmışlar.

Eğer bunu yapmamış olsalar, köylerine gittiklerinde bu görüntüler karşısında  köylülerin “Neden tepkinizi koymadınız orada Türk bayrağı yoktu” demezler mi?

Yılların geleneğini ortak değerlerimizi “ ben yaptım olacak” diye kesip atamazsınız. Onlar ki yıllarca halkın gönlünde yer etmiştir, onlardan vazgeçmeleri mümkün değildir. Bizim halkımızın en küçük bir etkinliğinde dahi bayrak asma geleneği vardır. Onunla huzur bulun mutlu olur. Bayrağını görmediğinde bu etkinliğinde bir eksiklik görür.

Muhtarların bu tavrı nedeniyle ertelenen  ve hafta sonunda yapılan ayni kurumun genel kurulunda  Türk  Bayrağının yer aldığını öğrendik.

Her ne kadar bu toplantıya basının girmesine izin verilmese de muhtarların taleplerinin yerine getirilmesi köy muhtarları tarafından da olumlu karşılanmış.

 Muhtarların bu tepkisine yüzlerce kişi telefonda mesaj çekerek destek verdiğini öğrendim. Muhtarların   bu toplantıda başkaca talepleri olmamış.Bu sorunu hiç kimse başka yöne çekmemeli. Muhtarların ortak tavırları bu doğrultuda.

Muhtarların asıl üzüldükleri husus, konunun yanlış yöne yorumlanmak istenmesi.Meslek kurum ve oda temsilcileri bundan  endişelenmiş olacaklar ki, hiç bir yetkili  muhtarların bu hareketine “Doğru veya  yanlış” yaptınız diye  görüş belirtmemiş.

   Bu durum muhtarları ziyadesi ile üzmüşe benziyor. Yeri geldiğinde “mangalda kül bırakmayanlar”  bu konuda susmuş olmaları ilginç diye yorumlanıyor.

Türkiye’de bazı kesimlerin körükledikleri Türk Bayrağı aleyhinde kampanya köy muhtarlarımızı çok etkilemiş olacak ki, bu tavırlarını ortaya koymak zorunda kalmışlar.

 Muhtarlarımız konuşmalarında açıkça ifade ediyorlar” biz çocuklarımızı askere bayraklarla gönderiyoruz. Düğünlerimizin süsü yine milli bayrağımızdır. hatta kızlarımızın çeyizlerinde dahi bayrak eksik olmaz.

Her toplantımızda ülkemizin sembolü olan bayrağımızı görmeden edemeyiz.

Ülke ve bayrak sevgisi bizlerin bugüne kadar değişmez sevgimiz olmuştur. Bayrağımız bize göre ülke birliğimizin sembolü ve güvencesidir.

Tüm ülkeler için de durum böyledir. Bizler savaşlarda bayrağı, sancağı teslim etme yerine canlarını feda eden askerlerimizin hatıralarını dinleyerek  büyüdük.

Trakya’mız düşman işgallerinden çok çile çekti. İlimiz defalarca işgal edildi. Düşman boyunduruğu altında esaret altında yaşamanın zorluklarını bizden iyi bilen olmaz.

 Onun için bizim bayrak aşkımızı hiçbir güç  ve makam yok edemez. Bugüne kadar yok edilemedi, bundan sonra da yok edilmeyecektir”

    Muhtarların ortak görüşünde olduğu gibi bölge halkımızın da ortak tavrı bu.

Yıllarca milli bayramlarda bayrak sevgisini vatan sevgisine eşdeğer tutan,  şiirleri okuyarak bu nesiller yetişti. Bu aşk öyle sudan sebepler gösterilerek yok edilemez.

 139 total views,  2 views today

Next Post

Ceylan ‘’7 Gün 24 Saat Radar Uygulaması Yapıyoruz’’

Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan Edirne’de sabit radar uygulamasının kaldırıldığını ve 7 gün 24 saat boyunca seyir halinde radar uygulaması yapıldığını belirtti. Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan yaptığı açıklamada pilot il seçilen Edirne’de sabit radar uygulamasının kaldırıldığını ve bunun yerine seyir halinde radar uygulamasına başlandığını ifade etti. Ceylan, “Bu uygulamalar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp