Muhtarların dayanışma gecesi

admin

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Trakya Birlik Sosyal tesislerinde bir dayanışma gecesi düzenledi. Geceye  Edirne  Valisi  Dursun Ali Şahin,  ETSO yönetim Kurulu Başkanı  Recep  Zıpkınkurt, Meclis Başkanı  Mehmet Eren, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası  Başkanı  Erbey  Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır,  Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Hakan İşcan, Hüsnü Güler,  Köy ve Mahalle Muhtarları  yönetici ve üyeleri  ile eski muhtarlar ve diğer davetliler katıldı.

muhtarların dayanışma gecesi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda söz alan Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları  Derneği Başkanı Edirne Merkez Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, misafirlere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; “Her işin bir başı bir sonu vardır. Aramızda bulunan 19 muhtar arkadaşımızın bazıları seçime girmedi bazıları ise seçime girip kaybettiler.

muhtarların dayanışma gecesi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bunun sonunda bazıları üzüldü bazıları sevinde. Bu görev ne sevinmeye ne üzülmeye değer. Bu görevler gelip geçicidir. Şimdi burada eski ve yeni muhtar arkadaşlarımızla bir aradayız birlik ve beraberlik içindeyiz. Bilindiği gibi muhtarlar halka en yakın olan devlet görevlileri.

muhtarların dayanışma gecesi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Köyde mahallede  başı sıkılan önce muhtarlara gelir. Muhtarlar halkın en güvenli kimselerindir. Muhtarlarımız  güç koşullara rağmen görevlerini eksiksiz yapmaktadır. Sayın Valimiz aramızdan erken ayrılacak. Onun için  plaket törenine erken başlayacağız. Muhtarlarımıza yardımı esirgemeyen kişi ve kurumlar ile  eski muhtarlarımıza plaketlerini sunacağız” dedi. İlk olarak Vali Şahin’e  muhtarların hediyesi sunuldu. Vali şahin burada yaptığı konuşmada,  muhtarlarla birlik ve beraberlik içinde olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek; “Böyle bereketli bir gündeyiz Edirne’de  yağmurdan bol bir şey yok. Diyoruz ki su rahmettir, berekettir. Su aynı zamanda afettir, felakettir. Değerli arkadaşlar çok güzel bir şehirde yaşıyoruz bu şehrin kıymetini bilmeliyiz. Dünyanın hiçbir şehri üç nehrin birleştiği yerde kurulmamıştır. Bunun yanına Ergene ve Yunanistan’dan gelen nehri de kattığımızda Edirne ili sınırları içinde 5 nehir ediyor. bu nehirlerden  sadece Tunca nehri 40 Kilometrelik bölümü   bizim sınırlarımız içinde bulunuyor.Afetler berabirinde güvenliği de getiriyor Su işleri Bakanımız  bu sorunun üzerine eğiliyor. Taşkınları önlemek için Karaağaç mahallesinden  12,5 kilometrelik kanal açalacak.  Bizler de bu işin takipçisi olacağız Bu kana DSİ tarafından yapılacak diğer taraftan  nehir yatakları temizlenecek. Nehrin kumlarını satacağız Meriç kumu kıymetli bir kum, bunu İstanbul’a pazarlayacağız. Muhtarlar  bizim her şeyimiz adeta elimiz kolumuzdur. Bulundukları yerin kaymakamı valisidirler “ dedi  bu arada muhtarlara  tarlaların satılmaması konusunda uyarıda bulunan Şahin Edirne’ye hızlı trenin gelmesiyle bölgenin öneminin daha da artacağını Edirne’nin parmakla gösterilecek bir şehir olacağını belirtti. Hava alanının açılması ile  Edirne’ye gelecek turist sayısının artacağını belirten Vali Şahin böyle bir ilde görev yaptığı için mutlu olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Muhtarlara destek veren  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e  Belediye Başkanı Adına Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Şahin’e  Trakya Birlik  Genel Müdürlüğüne  Köy Koop Başkanı Ahmet Erken ile  19 eski muhtara plaket verildi.

 

 

 15 total views,  2 views today

Next Post

Öğrenciler bugün ders başı yapıyor

15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayan 2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılının  26 Ocak tarihinde başlayıp 6 şubatta son bulan   yarı yıl tatili sonrası öğrenciler, bugün ikinci dönem için   ders başı yapıyor.               Okullarda ikinci dönem 12 Haziran 2015 günü  son bulacak.  Edirne il genelinde 278 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp