Muhtarlıklar Seçmenlerle dolup taşıyor

admin

Seçmen listelerinin belli olması ve bu listelerin mahalle muhtarlıklarında asılması ı nedeniyle muhtarlıklar seçmenlerin akınına uğradı. Listelerde isminin olup olmadığını araştırmak isteyen vatandaşlar seçmen listelerinde ismini gördüğü zaman gönül rahatlığı ile evinin yolunu tutuyor.

seçmen-kağıdı-muhtarlık-şükrüpaşa muhtarı

Bazı seçmenlerin listelere yazılmadığı yolunda söylentiler üzerine muhtarlıklardaki seçmen listelerinde adını arayan seçmen vatandaşlardan ismi listede yer almayanlar bir haftalık seçmen listeleri askı süresinde 23 Ocak saat 17,00’ye kadar ikamet ettiği adresi ile birlikte nüfus müdürlüğüne başvurup seçmen listelerine adını yazdırabilecekler.

seçmen-kağıdı-muhtarlık-şükrüpaşa muhtarı (2)

Ondan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. O gün belirlenecek listeler kesin seçmen listesi olacak.

Edirne’nin en büyük Mahallesi Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, Vatandaşların seçmen listelerini kontrol konusunda duyarlı davrandığını muhtarlığa gelerek isimlerini kontrol ettiğini belirterek; “ seçmenlik bir vatandaşlık görevidir seçmen listelerinin askıda kaldığı sürede oy kullanacak vatandaşların isimlerinin listelerde olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir.

seçmen-kağıdı-muhtarlık-şükrüpaşa muhtarı (3)

İsimleri listede olmayan Seçmenlerimiz Nüfus müdürlüğüne başvurup seçmen listesine girebilecek. Listelerin askıdan indirileceği 23 Ocaktan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Listede adı bulunmayan seçmenlerimiz mahalli seçimlerde oy kullanamayacak. Bunu göz önünde bulunduran seçmenlerimiz adının listelerde olup olmadığını kontrol etmelerinde yarar var” uyarısında bulundu.


seçmen-kağıdı-muhtarlık-şükrüpaşa muhtarı (1)

seçmen-kağıdı-muhtarlık-şükrüpaşa muhtarı (4)

 

 

 

 305 total views,  2 views today

Next Post

Yapı Kredi Bankası’ndan Muhtarlara Destek

Edirne Yapı Kredi Bankası Köy Muhtarları ile bir dayanışma yemeği düzenledi. Villa Restoranda düzenlenen dayanışma toplantısına Edirne merkez ve çevre ilçelerden köy muhtarları ve kooperatif üyeleri katıldı. Toplantıda Yapı Kredi Bankası Edirne Şubesini temsilen Bankanın Şube Müdürü Belma Küçükçüoğlu, Yapı Kredi Kobi Portföy yönetmeni Perakende bankacılık yetkilileri Coşkun Özmen, Feyzi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp