Muhtarlıklarda Binlerce Borç Tebligatı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

 

Edirne merkez mahalle muhtarlıklarında evlerinde bulunmayan vatandaşların mahkeme ve borç tebliğ bildirim zarfları her geçen gün artıyor. Tebliğ edecekleri kişileri adreslerinde ise PTT görevlileri tebligatı sahibine imzalatıp teslim ediyor . Adreslerinde bulamayan imzalı posta tebliğ zarfları apartmanın kapısına tebliğ edeceği kimsenin ismi yazılarak yapıştırılıyor. Daha sonra bildirim zarfını mahalle muhtarlıklarına imza karşılığında teslim ediyor.Evlerinin kapısında kendisine tebligat geldiğini öğrenen vatandaşlar, muhtarlıklardan zarflarını alıyor. Trafik cezalarında zarfın tesliminde 15 gün süre içinde ödeme yapanlar cezasını %25 oranında az ödüyor. Mahkeme tebliğlerinde ise itiraz süreleri bulunuyor.

fatih_mahalle_muhtarı_ptt

TEBLİĞ ZARFLARI MUHTARLIKLARDA BİRİKİYOR

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Şükrüpaşa mahalle Muhtarı ve Edirne Muhtarlar derneği Başkanı İrfan Tasmalı, muhtarlıklarda borç ve benzeri tebligatların sayısında son aylarda büyük artış olduğunu bunların büyük bölümünün trafik ve mahkeme dosyalarından oluştuğunu mahallesinde ikamet eden ve apartmanlarının kapısında adlarının yazılı kağıt olan vatandaşların en kısa sürede kendileri adına gelen zarfları almalarında kendileri açısından büyük yarar olduğunu belirterek şunları kaydetti: “ Vatandaşlarımız adına gelen zarfları alarak yasal süre içinde ödeme ve itiraz yapmaları kendilerinin yararınadır. Bizler muhtarlıklara teslim edilen zarfları üç ay muhafaza ediyoruz, daha sonra bu tebligatları imha etmek zorunda kalıyoruz.

fatih_mahalle_muhtarı_ptt_kapak

SÜRÜCÜLERİMİZ HER AN DENETİM ALTINDA

Komşularımızın zarar görmesini istemiyoruz. Onun için muhtarlıklara gelerek adına gelen tebligat olup olmadığını öğrenmelerinde büyük yarar var. Trafik cezalarının artmasında sürücülerimizin trafik kurallarına yeterince uymamasının büyük payı bulunuyor. Bilindiği gibi bölgemiz trafik kurallarının uygulanmasında pilot bölge seçildi. Onun için sürücü arkadaşlarımız araçlarına bindiğinden itibaren trafik kurallarını harfiyen riayet etmeleri gerekir. Sürücülerimiz evlerinden araçlarına binip yola çıkışından itibaren trafik denetimi altında olduklarını kuralları ihlal ettiklerinde her an ceza ile karşılaşacaklarını akıllarından çıkarmamalı. Kurallara uyulmadığı takdirde bir süre sonra ceza zarfları ile karşılaşabilirler.O nedenle şehir içinde araç süren vatandaşlarımız resmi görevliler dışında da her an denetlendiklerini akıllarından çıkarmamalı” uyarısında bulundu.

fatih_mahalle_muhtarı_ptt1

 

 189 total views,  2 views today

Next Post

Makedonya Bilimler Ve Sanatlar Akademisi’nden Ziyaret

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Makedonya Bilimler ve Sanatlar Akademisi Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Momir POLENAKOVIĆ ve Tıbbi Genetik bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Dijana PLASEVKA ile Prof. Dr. Emilija SUKAREVA, 21 Ekim 2013 tarihinde T. Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp