Müjdat Kahve Müjdeyi Verdi.! “KÜÇÜK ESNAFIMIZA BÜYÜK KOLAYLIK”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Kahve,”Küçük sanayi sitesi esnaflarımız teminat ödemeden yurt dışından gelen makine ve ekipmanları tamir edebilecek. Bunda tarafların beyanı yeterli olacak”

ak_parti_müjdat_kahve_edirne1

AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve İl Merkezinde yaptığı konuşmasına Belediye başkanı Hamdi Sedefçi’nin babasına Allahtan rahmet ve geride kalanlara baş sağlığı dileyerek başladı. Kahve konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; “seçim süreci devam ediyor.Uzun zamandır 16-17 tarihlerini telaffuz ediyorduk.Bir haftadan beri Edirne belediye Başkan Aday adaylarımız için Pazar günü saat 10 -15 arasında Karabıçak rezidansın alt katındaki düğün salonunda 9 ayrı ilçemiz için 9 sandık koyarak,bütün ilçeleri Edirne merkezde toplayarak,bütün ilçe belediye başkan aday adaylarımız için teşkilatlarımızın görüşünü alacağız.Burada oy kullanacaklar için teşkilatımız bilgilendirildi.İlimizdeki mevcut milletvekili ve eski milletvekilleri ,İl Başkanı ve yönetim kurulu asil listesi 40 kişi Edirne Merkez için oy kullanacak. Kadın kolları yine ayni oranda üyemiz merkez için oy kullanacak. Merkez ilçe ve gençlik kolları üyeleri İlçeler yönetim kurulu üyeleri merkez için oy kullanacak.İl Genel Meclis üyeleri seçildikleri ilçeler için oy kullanacak.Yaklaşık 200 kişi merkez ilçe için oy kullanacak.

ak_parti_müjdat_kahve_edirne_melek_yörük

İlçelerde de yüz civarında arkadaşımız oy kullanacak. Genel Merkez Seçim işleri Başkanlığının koordinesinde,ayrıca Genel Merkezden gelen kadın ve gençlik kolları temsilcisi ve iki milletvekili nezaretinde,bu temayül yoklaması yapılacak.

Netice burada ilan edilmeyecek. Sandıklar açılıp sonuçlar Ankara ya bildirilecek. Başbakanın başkanlığında oluşturulan heyetin önünde değerlendirilecek.

melek_uzgör_yörük_edirne_ak parti1

Bir diğer konu da özellikle küçük esnafımızın Sanayi esnafımızın Yunanistan ve Bulgaristan’dan tamir amacı ile gelecek araç ve gereçler tarımsal ekipmanlarla ilgili olarak sürekli talebi vardı. Aslında mevcut yönetmelik gereği bunun aşılması çok güçtü. Edirne’yi ziyaret Edirne Gümrük Bakanımız Hayati Yazıcı’nın Edirne ziyaretinde tekrar günde geldi.

ak_parti_müjdat_kahve_edirne1-kpk

Dün itibariyle bakanlığımız bürokratları ile birlikte Edirne’li Küçük Sanayi esnafının bu isteğini oda ve borsaların da desteği ile bir çözüme kavuşturdu. Yurt dışından tamir ve bakım amaçlı ülkemize gelen tarım makineleri ve ekipmanlarına ilişkin gümrük işlemlerinin Trakya Gümrük ve ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı kara hudut kapılarındaki gümrük Müdürlüklerinde gerçekleştirilmesi teminat ve gümürk işlerinin kolaylaştırılmasına yönelik talepler iletilmiştir.Konuya ilişkin talepler:Bakanlık makamının 6 Kasım 2013 tarihli 2013/101 sayılı onayı kapsamında Tamir ve bakım amacıyla Türkiye Gümrük bölgesine getirilecek motorlu nakil vasıtaları tarım makineleri ve parçalarına ilişkin tamirine ilişkin gümrük işlemlerinin Trakya Gümrük ve ticaret müdürlüğüne bağlı kara hudut kapılarında gümrük müdürlüklerinde yapılacak.Teminat işlemlerinde ise işlemin yapılacağı gümrük idaresinin bulunduğu il veya ilçe esnaf ve sanatkarlar ile ticaret odalarınca verilecek toplu teminat ile karşılanacak ETSO başkanının gösterdiği 250 bin liralık teminatla bu çözümlendi.Böylece iş çözümlendi.

ak_parti_müjdat_kahve_edirne2

Tamir amacı ile gelen makineler sözlü beyan yoluyla tamiri mümkün hale gelecek.Tamir yapacak ile kalı getirenin sözlü beyanı yeterli olacak.Uygulamaya dün başlandı. Bu arada Edirne OLİN takımına katkı amacıyla 100 kombine bilet aldık. Bunları yüz arkadaşımıza ulaştırdık. Bundan sonra da elimizden gelen katkıyı yapmaya devam edeceğiz. Edirnelilerin OLİn takımına sahip çıkmalarını istiyoruz.

ak_parti_müjdat_kahve_edirne_olin_kombine2

ak_parti_müjdat_kahve_edirne_olin_kombine

ak_parti_müjdat_kahve_edirne12

 

 

 

 

 

melek_uzgör_yörük_edirne_ak parti_okan_akar

melek_uzgör_yörük_edirne_ak parti

 

 180 total views,  2 views today

Next Post

Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezinden Sedefçi'ye Başsağlığı Telefonu

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin babası İbrahim Sedefçi’nin vefatı üzerine, CHP genel Merkezi’nden başta Genel Başkan Kılıçdaroğlu olmak üzere bir çok önemli isim bizzat telefonla arayarak başsağlığında bulundular. Belediye Başkanı Sedefçi’yi arayan isimler şöyle; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp