MUSTAFA ALTUNHAN; “BENİ DEVLETİME KARŞI KÜSTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR.”

admin

Edirneli işadamı ve 2004 yılı Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde sahibi olduğu Altunhan Otel’de istirahat esnada gecenin geç saatlerinde sabaha karşı üzücü bir olay yaşadığını ifade ederek, Beni devletime karşı küstürüyorlar. Devlet bizim babamızdır. Bizde devletin evlatlarıyız. Herkes evlatlarına nasıl şefkat gösteriyorsa devlet te bütün bireylerine aynı şefkati göstermek zorundadır. Ben Devlet Güvenlik Mahkemesinde 3 kere lider olarak yargılanmış ve yıllarca cezaevinde yatmış bir insanım. Buralardan beraat etmiş bir insanım. Bu Türkiye’de belki de bir rekordur. Ben 1985 yılından beri Edirne’de ticaret yapıyorum. Ben bu Edirne’de insanlara iş ve aş vermekten başka bir şey yapmadım. Benim vicdanım temiz olduğu için ben çok güçlü bir insanım.” dedi. Geçtiğimiz hafta çok değerli bir yakınını kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Altunhan; “Geçen hafta benim cenazem vardı. 36 yaşında genç bir kardeşim olan Bir yakınımızı kaybettik. Bu vesileyle sahibi olduğum Hotelde giriş kaydımı yaptırarak gece ikamet ettim. Gece yarısı 03.00 sularında polis ekipleri Otele gelerek, bana “Hakkınızda yakalama kararı var” dediler. Bende varsa takın kelepçeyi götürün o zaman dedim. Sebebini sorunca da çok basit bir olaydan dolayı gece yarısı benim kapıma geldiklerini öğrenince inanın çok üzüldüm. Bildiğiniz gibi Tem Oto yolunda bizim işlettiğimiz karşılıklı tesisler vardı. Oradan bir buzdolabı kaybolmuş. ve bu sebepten dolayı bana yakalama kararı çıkmış. Benim yüzlerce çalışanım var ve ben oraya 3 seneden beri hiç gitmedim ve 3 seneden bu yana gitmediğim yerde bir tane buzdolabı kaybolmuş. Adam da şikâyetçi olmuş. Orada hiç kimseyi bulamıyorlar ama Hotele geliyorlar Mustafa Altunhan’ı gece yarısı buluyorlar ve aşağıya indiriyorlar. Kanunları ve yasaları çok iyi bilen birisiyim. Gelen Arkadaşlar Savcı beyi aradı. Benim imza atmamı ve 1 hafta içinde gidip ifade vermemi söyledi. Otel Müşterilerinin de olduğu anda, benden bir imza almak için gece yarısı 03.00’te gelmeye değer mi? Keşke bir telefon edilseydi. Ben gerekli yere giderdim. Beni devletime küstürmeye çalışıyorlar.” dedi.
“BEN HAKKIMI AZRAİLE YEDİRMEDİM, HİÇ KİMSE DE YİYEMEZ”
Ben Devlet Güvenlik Mahkemesinde 3 kere lider olarak yargılanmış ve yıllarca cezaevinde yatmış bir insanım. Bu Türkiye’de belki de bir rekordur. Buralardan beraat etmiş bir insanım. Ayrıca İnsan Hakları Mahkemesinde de hakkımı aramaya devam ediyorum. Ben hakkımı bırakmıyorum. Ben hakkımızı azrail’e yedirmemişim ve hiç kimseye de hakkımı yedirmem. Ben 1985 yılından beri Edirne’de ticaret yapıyorum. Benim serzenişim. Burada bir görevi kötüye kullanma var. Görevi kim kötüye kullandıysa benim serzenişim onadır. Şerefli Türk Polisi ve Türk adaletinden hiçbir şüphem yok.
“DEVLET BİZİM BABAMIZDIR”
Bakın ben Kalp ameliyatı olmuş ve birçok rahatsızlığı olan bir insanım. Gece yarısı böyle travmaları yaşamamam lazım. Edirne’nin 10-15 tane tanınmış insanı varsa bende onlardan biriyim. Herkes benim ne yaptığımı, nerede olduğumu gayet iyi biliyor. Gün boyunca sürekli zaten sosyal medyadayım. Bu basın toplantısını devlet babaya serzenişte bulunmak için düzenliyorum. Devlet bizim babamızdır. Biz de devletin evlatlarıyız. Herkes evlatlarına nasıl şefkat gösteriyorsa devlet te bütün bireylerine aynı şefkati göstermek zorundadır.

 506 total views,  20 views today

Next Post

VALİ CANALP; EDİRNE MÜZELERİN BAŞKENTİ OLUYOR

Edirne Valiliği, restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzere olan Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayını müzeler kompleksi haline getiriyor. Bir bölümü Devlet Tiyatrosu olarak hizmet veren Kervansarayda çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte “Tarihte Kurulmuş Türk Devletleri Müzesi”, “Osmanlı Padişahları Müzesi”, “Padişah Çadırı Müzesi”, “Balkanlar’da Osmanlı Eserleri Müze”leri yakın zamanda ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp