MUSTAFA ALTUNHAN ”HAKLIYIZ HAKKIMIZI YASAL YOLDAN ARAYACAĞIZ”

admin

MUSTAFA ALTUNHAN” HAKLIYIZ  HAKKIMIZI YASAL YOLDAN  ARAYACAĞIZ”

Altunhan şirketler grubu sahibi Mustafa ALTUNHAN Edirne Saraçlar Caddesi’nde ki Hotelinde basın toplantısı düzenledi.

Bu toplantıda    firmaları hakkındaki eleştirileri  yanıtladı. Yasal olarak her yerde otogarların dışında  şehirlerarası otobüs seferlerinin  yapılamayacağını  kaydetti.

Altunhan, otogar ihalesini 10 milyon Tl  karşılığında  aldıklarını,  otogarda her yazıhanenin ruhsatlı olduğunu, ancak yasal olmamasına  rağmen  otogarın yanındaki  benzinlikte bazı firmaların  otobüsçülük yaptığını dile getirdi.

Altunhan  otogarlarda  kiraların  Türkiye’nin her yerinde  ve günlük kazançtan yazıhane başına %20 komisyon aldığını, bu firmaların bu fiyatın yanında geçerli kira fiyatı dahi ödemeye yanaşmadığını dile getirdi.

“Yazıhane önünde balon patladı diye çalışanlarının tehdit edildiğini eğer bir balon  daha patlarsa sizinle görüşürüz gibi laf söylendiğini, otogar çevresinde tel örgülerin  kesildiğini . ayrıca İstanbul’daki yazıhanelerinin önünde yeğenlerine saldırı olduğunu  ve gerekenin yapılacağını kaydeden Altunhan’

Nilüfer firmasını otogara sokmadığınız söyleniyor.’’  Yönündeki soruyu  yanıtlayan  Altunhan ; ‘’Bunlar külliyen yalan bizim her zaman  Otogarda  yazıhane kiralayacaklara her zaman kapımız açık. Biz Ankara’ya bir otobüsü 4 şoförler yolluyoruz ve bir şoförün 7.5 saat çalışma saati olduğu halde bu kişiler 12 şer saat adam çalıştırıyor. Allah korusun benzinlikte bir patlama olsa bunun hesabını kim verecek.’’ dedi.

BİZ HER ŞARTLARDA  HAKKIMIZI SAVUNACAĞIZ

Bu olanlardan ’’Mağdur musunuz ? ‘’ sorusuna  Altunhan‘’Evet mağduruz ancak belediye ilgisiz kalıp  bıçak kemiğe dayandığında hesabını verecek.’’ Dedi.

Ben bu uygulamayı kamuoyuna duyurmak amacıyla ’’Otobüsümü yaktım. Eğer hakkımızı alamazsak valilik önünden, Başbakanlığa kadar giderek otobüs yakacağım.’’ diyen Altunhan ; ’’ Ankara,İzmir otogarlarında yazıhane açma şanslarının olmadığını ve kendilerinin buradaki  firmalara  %23 komisyon ödediğini söyledi.

YASAL YOLLARLA HAKKIMIZI ALACAĞIZ

Edirne Otogarında şu anda faal olan  16 yazıhane olduğunu  Ömer Erakman’ın otogar ihalesi döneminde  kendisini kandırıp ihaleden vazgeçirmeye çalıştığını ancak Sivas’tan iş adamının ihaleye katılıp  fiyatı arttırdığın söyledi. Bu firmanın ihale fiyatını  arttırdığını kendilerinin daha yüksek fiyat  teklifi verip otogar ihalesini  kazandıklarını söyledi.  Kendilerine bu konuda  dava açıldığı bu davanın kısa sürede sonuçlandığını kaydeden

 

Altunhan’ “ Diğer firmalarla uzlaşacak mısınız sorusuna ; ‘’Onlar yazıhane almak için  bizi başvuruda bulunmadılar , bulunduk diyorlarsa  yalan söylüyorlar.

Bugün bu  firmalar  benzinliği otogar gibi kullanmak istiyorlar. İllegal bir şekilde bu işi yapıyorlar. Biz hakkımızı yasalar çerçevesinde aramaya devam edeceğiz.Hiç kimse bizden yasa dışı  bir hareket beklemesin.Biz davamızda haklı olduğumuzu biliyoruz. Bu haklılığımız eninde sonunda kanıtlanacaktır” dediIMG_4401

 218 total views,  2 views today

Next Post

ACABA NEDEN ?

                   ACABA NEDEN ? Edirne,Türkiye genelinde  yapılan istatistiklere bakıldığında evli genç çiftler arasında en çok boşanma olan illerin başında geliyormuş. Bu durum uygar, hoşgörülü  birbirini görerek  evliliklerin  olduğu  ilimize yakıştırmak mümkün değil.     İnsanlar neden evleniyor? Yaşamı boyunca sevdiği insanla hayatın güçlüklerini göğüslemek, birlikte  yuva kurmak çoluk çocuk sahibi olmak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp